Коронавірус: вагітні в безпеці

У Львові з початку пандемії прийняли пологи лише в трьох хворих на Covid-19 жінок. Недугу підтвердили в одного немовляти

Щоби вагітність та народження немовлят у Львові під час пандемії коронавірусу проходили безпечно, в місті запровадили низку правил. Зокрема, сімейні лікарі періодично обдзвонюють вагітних, аби контролювати стан їхнього здоров’я, а в пологових обмежили відвідини породіль, заборонили партнерські пологи та визначили опорну лікарню, яка приймає осіб із підозрою на Covid-19 чи самих хворих жінок.
Головним пологовим, де народжують жінки із симптомами коронавірусу, як уже писала «Львівська Пошта», є міський пологовий будинок №1, що на вул. Мечникова, 8.
Зі слів головної лікарки цього пологового Людмили Шекети, зараз хворих на коронавірус серед вагітних і породіль у них немає. Загалом за три з половиною місяці, відколи їхню лікарню визнали опорною, були лише три жінки, в яких підтвердили коронавірус і які безперешкодно народили дітей.
«Лише в однієї з цих трьох жінок був підтверджений діагноз коронавірус, хоча не було жодних клінічних проявів цієї хвороби. Ще двоє мали температуру, коронавірус у них діагностували вже у пологовому. У всіх трьох жінок пологи проходили без особливостей, усі щасливо народили, – зазначила «Львівській Пошті» Людмила Шекета. – Що стосується народжених від цих матерів немовлят, то позитивний результат виявили лише в однієї дитини. І то висновок ПЛР-тесту надійшов уже після її виписки з пологового. У інших двох дітей діагноз не підтвердився».
Партнерські пологи у Львові досі під забороною
Зараз, як пояснила головна лікарка, у цьому пологовому перебуває 50 жінок. Більшість із них потрапили сюди, а не в інші пологові, через стан здоров’я: у декого була підвищена температура, кашель, нежить, у декого діагностовані ангіна, бронхіт, запалення нирок або легень.
«Вагітних, які мають симптоми ГРВІ, високу температуру, вже не беруть у інші пологові будинки. Всі вони перебувають у нас. Для жінок, у яких є підозра на коронавірус або його підтвердження, в нас є внутрішнє ізоляційне відділення, – веде далі співрозмовниця. – Вагітна нічим не відрізняється від звичайної людини, просто її стан певною мірою може обтяжувати захворювання. Тож такій жінці потрібно вчасно надати відповідну поміч і допомогти народити здорову дитину».
Нагадаємо, що здорових вагітних приймає Львівський обласний клінічний перинатальний центр на вул. Дж. Вашингтона, 6 і пологове відділення 3-ої міської клінічної лікарні на вул. Раппопорта, 8.
Як зазначила директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, в їхньому центрі дотримуються всіх рекомендованих карантинних заходів. Крім того, що при вході стоять дезінфектори, санітарки роблять часте вологе прибирання, провітрювання, дезінфекцію усіх поверхонь, тут запроваджений масковий режим, а нещодавно в приймальному покої поставили ще й переносний прозорий бокс з інстальованою всередині аерозольною установкою з дезінфікувальними розчинами. Тож за вісім-десять секунд кожна жінка, яку доправили в пологовий, може пройти неспецифічне знезараження поверхні одягу, а також відкритих частин тіла.
«Дезінфекційний агент боксу має бактерицидний вплив не лише на коронавірус, а й на стафіло- і стрептококи, бактерії та грибки, віруси грипу, червонички, кору тощо. Установка ця абсолютно безпечна для вагітних, – запевняє Марія Малачинська. – Чистота приміщень та здоров’я пацієнток для нас головні. Перинатальний центр – дуже велика, потужна і важлива установа для Львівщини, тому завжди стараємося, аби в нас було безпечно. Лише в цьому році ми прийняли дві з половиною тисячі пологів. Минулого місяця в нас народилися 476 діток. Чимало їх з’явилося й у липні. Серед них навіть є трійня».
Зі слів директорки перинатального центру, за весь час пандемії лише одній породіллі довелося відмовити в госпіталізації. Жінку з підозрою на коронавірус спочатку помістили в боксовану ізольовану палату, а після всіх з’ясувань відразу перевели в іншу лікарню – опорну для таких хворих.
Що стосується партнерських пологів, то їх ще не дозволили. «Я лише за те, аби чоловік чи інший родич був поруч дружини чи дитини. Однак має бути розуміння, що це небезпечно. Більша кількість людей в лікарні завжди підвищує ризик інфікування. У пологовому має бути чисто і стерильно, адже в породіль та немовлят часто ослаблений імунітет. Мусимо ще трохи зачекати. Можливо, за тиждень-два карантин почнуть послаблювати і в пологових. Цілком імовірно, що спочатку дозволять партнерські пологи, проте відвідування породіль буде й далі обмежене», – додала Марія Малачинська.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8355 / 1.57MB / SQL:{query_count}