Подяка хірургам за унікальну операцію!

Медики лікарні «швидкої» Львова врятували руки 23-річному хлопцеві, які травмувала бетономішалка. Позаду – надважка і ювелірна операція, попереду – тривала реабілітація

На Львівщині 23-річний хлопець під час роботи бетономішалки ледь не позбувся рук: за лічені секунди потрощило кістки, розірвало судини, нерви і сухожилля. На правій був ушкоджений палець, ліва майже повністю відірвана – трималася на шматку шкіри. У важкому стані з великими крововтратами його доправили у Львівську лікарню швидкої медичної допомоги. Шанс на порятунок був мізерний. Проте команда львівських медиків у складі хірурга Гната Герича, його асистента Остапа Зубача та лікарів-інтернів Богдана Геля і Петра Домбровського зробила все можливе, щоб урятувати постраждалому верхні кінцівки. Зокрема, лікарі заново склали кістки, зшили сухожилля та шкіру, і результат виявився успішним – відірвана рука вже працює!
Подяку лікарям за їхній професіоналізм висловив новопризначений в.о. директора лікарні швидкої меддопомоги Олег Самчук. «Ентузіазм і професіоналізм цих лікарів вразив навіть мене! Ампутація – саме таке рішення ухвалили б у більшості лікарень України. Але не в нашій! Наші спеціалісти вирішили боротися за збереження кінцівки і зробити реплантацію кисті… Дякую всій команді першого хірургічного відділення політравми за прекрасну роботу, яка зберегла шанс на якісне життя молодому хлопцеві! Так тримати! Пишаюся», – наголошує Олег Самчук.
Цей випадок стався з хлопцем в останні дні лютого. Як розповів «Львівській Пошті» хірург першого хірургічного відділення лікарні швидкої допомоги м. Львова, асистент кафедри загальної хірургії Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького Гнат Герич (на фото) 23-річний хлопець неподалік міста Пустомити допомагав знайомим на будівництві. Запхав ліву руку в бетономішалку, подаючи туди суміш, а товариш, не помітивши цього, раптово ввімкнув машину. Руку затягло та почало молоти. Правою рукою молодик намагався витягнути ліву, тож пальці правої руки також постраждали. До лікарні хлопця доправила карета «швидкої» з масивною кровотечею обох кінцівок.
«Кисть однієї руки трималася практично на невеликому шматку шкіри. По-медичному це називається «неповне відчленування». Цілою була лише одна з п’яти кісток, – каже Гнат Герич. – Ми розуміли, що травма важка, що ситуація критична, тому повезли хлопця відразу в операційну».
Хірург запевняє, що травма кисті на лівій руці за складністю була одною з найважчих – різано-рвана рана. При ній фактично вириваються та розтріскуються тканини. Причому певною ділянкою проходять дуже дрібні судини, тому, щоб їх відновити, потрібно мати і хороше обладнання, і лікарів відповідної кваліфікації. Без цього кінцівка могла просто відмерти. Та все це лікарів не спинило. Думки про те, що перед ними молодий хлопець, що травмовані обидві руки, від чого він може стати «глибоким» інвалідом, а ще молитви та благання родичів і самого пацієнта про порятунок лише додавали лікарям упевненості, що зволікати не варто.
Дякую всій команді першого хірургічного відділення політравми за прекрасну роботу, яка зберегла шанс на якісне життя молодому хлопцеві! Так тримати! Пишаюся», – Олег Самчук
Операція тривала шість годин. За цей час, зі слів Гната Герича, вдалося відновити всі кісткові структури, артерії, вени, сухожилля, нерви (останні, до слова, мають розмір з людську волосину). Тож це не що інше, як справжня ювелірна робота!
Суттєво ушкодженою була й права рука. Четвертий палець, згідно з показаннями, можна було ампутувати. Проте й тут лікарі вміло спрацювали, зробивши пластичну операцію – повношарову пересадку шкіри. В ушкоджену ділянку після відновлення кістки і сухожилля вшили клапоть шкіри, взятий із сідничної поперекової ділянки пацієнта.
«Один етап операції, аби лиш відновити рух пальця, тривав півтори години. За статистикою, його успішність становить лише 5%. Але ми це зробили», – веде далі хірург і відразу наголошує, що й це далеко не всі випробування, які чекали на хлопця. Як пояснив лікар, при такій травмі у рану запросто могли потрапити бруд, різні сторонні тіла і спричинити зараження. Тоді навіть вдало проведена операція могла б усе звести нанівець. Однак пацієнтові пощастило.
Гнат Герич запевняє, що небезпека вже минула. Найкритичнішими для хлопця були перші три дні після операції, які мали показати, чи приживеться рука, а чи її все ж таки треба ампутувати.
Станом на сьогодні вже можна стверджувати, що результат позитивний: рухи збережені, чутливість наявна.
Зо два тижні хлопець перебуватиме в лікарні, далі – трохи вдома, опісля на нього чекають ще три операції. Спочатку оперативне втручання проведуть на лівій руці, аби «закрити» деякі дефекти рваної рани та видалити змертвілі частини шкіри. Згодом – на правій, аби закінчити пересадку шкіри. За все це знову візьметься Гнат Герич.
Непростою буде й реабілітація – доведеться розробляти пальці, суглоби, бо тривалий час руки мають бути знерухомлені. Зараз за нового керівництва у лікарні швидкої медичної допомоги налагоджують увесь цикл допомоги таким пацієнтам. Для цього при медзакладі працює реабілітаційне відділення.
У наступні роки операції хлопцеві також знадобляться, але вони вже будуть пов’язані з пластично-естетичними моментами (для зменшення рубців, покращення вигляду кінцівок).
Наостанок хірург Гнат Герич наголосив, аби люди завжди пам’ятали про техніку безпеки. «Виконуючи небезпечну роботу, завжди будьте пильні та дотримуйтеся інструкції. Не беріться працювати чи то з бетономішалкою, чи з верстатом, якщо на цьому не розумієтеся! А якщо ж, не дай Боже, станеться біда – як-от важка травма кінцівки, звертайтеся тільки в спеціалізовану лікарню! На жаль, бувають випадки, коли схожі операції виконують у непрофільних лікарнях, і вони можуть мати погані наслідки» – каже хірург.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8824 / 1.58MB / SQL:{query_count}