Вітамін В2: і для краси, і для здоров’я

Чому саме в осінньо-зимовий період нашому організму необхідний рибофлавін і в яких продуктах він міститься

Для захисту від характерної проблеми осінньо-зимового сезону – збільшення ваги – важливо отримувати достатню кількість вітаміну В2. Він забезпечує безперебійний обмін речовин, а його нестача проявляється, наприклад, у сухій шкірі губ і тріщинках у куточках рота.
Вітамін В2, або рибофлавін, у хімічно чистому вигляді є помаранчево-жовтим порошком. Як і його “родич” – вітамін B1, вітамін В2, відіграє важливу роль у вуглеводному обміні: бере участь у процесах виробництва енергії з використанням жирів та амінокислот. Водночас допомагає накопичувати жирні кислоти й білок, який захищає оболонку нервових клітин. Метаболізм рогівки та очних лінз також потребує рибофлавіну.
Головними ознаками дефіциту вітаміну В2 є: зниження працездатності, втома, тріщинки в куточках рота, виразки в роті, зміна шкіри навколо рота і носа. Серйозний дефіцит цього вітаміну спричиняє анемію і порушує обмін інших вітамінів.
Оскільки організм не здатний зберігати в собі вітамін В2 у вигляді запасів і залежить від постійних прийомів їжі, варто споживати:
1. Молоко і молочні продукти. Саме продукти тваринного походження (молоко, йогурт, м’ясо) є основними постачальниками цього вітаміну.
2. Вівсянка. 100 г вівсяних пластівців містять близько 10% добової потреби у вітаміні В2.
3. Цільнозерновий хліб. Дві скибочки цільнозернового хліба дають близько 0,2 мл рибофлавіну.
4. Пекарські дріжджі. У 100 г дріжджів є колосальні 2 мл вітаміну В2. Спробуйте пекти хліб самі.
5. Зелені овочі. Частіше їжте капусту, броколі, спаржу.
6. Авокадо. Крім корисних жирних кислот, містить майже стільки ж вітаміну В2, як цільнозерновий хліб: приблизно 0,1 мл на 100 г.
7. Жирна риба. Є багатим джерелом Омега-3 жирних кислот, а також рибофлавіну (близько 0,2 мл на 100 г порції).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8659 / 1.53MB / SQL:{query_count}