Сидяча робота: як тримати себе в тонусі

Більше рухайтесь, відволікайтесь від робочого місця кожних півгодини, а також стежте за позицією сидіння

Сидяча робота створює чимале навантаження на хребет та спричиняє загострення серцево-судинних захворювань. Малорухливий спосіб життя не менш шкідливий, ніж куріння, зазначає на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
“За даними досліджень, тривале сидіння та відсутність активності пов’язані з підвищенням ризику виникнення та загострення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу та навіть деяких видів раку. Більш того, малорухливий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу”, – зазначає Уляна Супрун.
Вона дає чотири поради, які допоможуть зменшити ризики на сидячій роботі, особливо, коли немає часу на регулярні тренування:
Змінюйте маршрут на роботу чи навпаки – прогулюйтесь чи проїжджайте велосипедом хоча б частину шляху. Ви можете вийти раніше на декілька зупинок чи припаркувати авто трохи далі від офісу.
Припиняйте сидіти кожні 30 хвилин. Не чекайте, поки у вас виникне дискомфорт, біль у спині чи м’язовий спазм. Просто встаньте з-за столу і потягніться. Щоб не забувати робити активну перерву, використовуйте таймер на телефоні чи іншому гаджеті.
Звертайте увагу на позицію, у якій ви сидите. Намагайтесь не перевантажувати хребет, нахиляючись занадто сильно до чи далеко від монітора. Оптимальна позиція – екран на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітина відкрита. Також не перехрещуйте ноги, це може перешкоджати нормальному кровообігу. Якщо пишете, то передпліччя має залишатись на столі.
Використовуйте кожну можливість для додаткової активності. Розмовляйте телефоном стоячи, підіймайтесь сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, обговорюйте ідеї з колегами під час прогулянки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9061 / 1.53MB / SQL:{query_count}