Антибіотики: чому не варто зловживати

Поради Міністерства охорони здоров’я, аби українці не використовували антибіотики тоді, коли насправді не потребують їх

Надмірне та невиправдане використання антибіотиків завдає непоправної шкоди здоров’ю. За даними ВООЗ, щороку в ЄС помирає 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. У Міністерстві охорони здоров’я України підібрали випадки, коли пацієнти найчастіше зловживають антибіотиками.

1. Грип та інші вірусні захворювання

Віруси та бактерії – це два різні табори збудників хвороб. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, у той час як грип спричинюють віруси. Лише в тому випадку, коли внаслідок ускладнень після грипу виникає бактеріальна інфекція, лікар може призначити антибіотики. Тому не починайте лікування грипу чи застуди антибіотиками без призначення фахівця.

2. Бронхіт, синусит, інфекція вуха

Бронхіт, синусит та інфекція вуха виникають внаслідок як вірусних, так і бактеріальних інфекцій. Тому не поспішайте лікувати їх антибіотиками. Лікар має бути на 100% впевненим у причині хвороби. Якщо це справді бактерії – він призначить лікування антибіотиками.

3. Запалення очей

Як часто, маючи почервоніння та запалення очей, ви йдете в аптеку, а там вам пропонують краплі, які містять антибіотики? Проте не знаючи напевно, чим викликане запалення, ви не тільки витрачаєте зайві кошти, купуючи непотрібні ліки, а й ризикуєте власним здоров’ям. Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

4. Профілактика

Не приймайте антибіотики “для профілактики” захворювання. Антибіотики – це ліки, призначити які може виключно лікар відповідно до характеру інфекції. Необґрунтоване безконтрольне використання антибіотиків призводить до виникнення у бактерій стійкості до них. У відповідь на ліки бактерії змінюються, стають нечутливими до цих препаратів. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності.
Найкраща профілактика хвороб – це збалансоване харчування, заняття спортом, вакцинація та регулярні візити до сімейного лікаря.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7869 / 1.54MB / SQL:{query_count}