Ліки від багатьох хвороб

Молоді волоські горіхи здатні заповнити дефіцит йоду в організмі, покращити травлення і вилікувати непліддя

Кінець червня – середи­на липня є часом збирання зелених волоських горіхів. Саме горіхи так званої молочної стиглості, коли шкірка плодів молода і зелена, а внутрішні перегородки м’які та світлі, є максимально корисними і володіють багатьма лікувальними властивостями.

Користі хоч відбавляй

Молоді горіхи накопичують рекордну кількість вітаміну С, але впродовж подальшого дозрівання вона стрімко зменшується (приблизно в 50 разів).
Ще одна унікальна речовина, сировиною для якої є настоянка із зелених волоських горіхів, – юглон. Це природний антибіотик, що має потужний бактерицидний, антипаразитарний і протигрибковий вплив. Невипадково під деревом горіха завжди можна сховатися від настирливих комах. Цінують молоді горіхи й за те, що вони є невичерпним джерелом натурального йоду, необхідного для заповнення дефіциту цієї речовини в організмі. Крім цього, зелені волоські горіхи багаті на флавоноїди, вітаміни групи В, калій, вітаміни Е, А, К, PP, магній, фосфор, ефірні олії, каротин, а також поліненасичені жирні кислоти.

І лікують, і гоять...

Зі слів травника Христини Колодій, горіхи молочної стиглості здатні запобігти хвороби щитоподібної залози, появу зоба, очищати судини і кров, покращувати травлення, гоїти рани і боротися з мікробами.
“Настоянки з молодих волоських горіхів корисні як жінкам, так і чоловікам. Ними можна лікувати запалення сечостатевої системи, жіноче і чоловіче непліддя, мастопатію, фіброміому матки, гастрити і коліти, полегшити стани під час менопаузи, клімаксу, – каже вона. – Також ці настоянки дієві при виявленні різних форм паразитів, виснаженні, ожирінні, загальній слабкості та недугах лімфатичної системи”.

… але мають протипоказання

А ще горіхи алергенні, тому обережними з їх вживанням повинні бути ті, що мають схильність до алергічних проявів. Не варто пити горіхові настоянки хворим на псоріаз, екзему, якщо є загострення хвороб підшлункової залози, кишківника, шлунка, та тим, у кого підвищене згортання крові. Відвари і настоянки з молодих горіхів не бажано вживати під час вагітності, в період лактації ну і, звісно, дітям.

Як приготувати настоянку

Щоби приготувати ефективний лікувальний засіб у вигляді настоянки, молоді горіхи треба зірвати вчасно. Оцінку готовності проводять за зовнішніми критеріями: м’яка шкірка, яку легко проштрикнути гострим предметом, і желеподібна серцевина в розрізі. Молоді горіхи повинні легко розрізатися ножем. Треба вибирати ті, що без темних плям і пошкоджень.
Для того, щоби під час приготування ліків у рідину перейшло якнайбільше цілющих речовин із плодів, їх треба подрібнити. Бажано робити це в рукавичках, оскільки свіжий сік волоських горіхів забарвлює шкіру в світло-коричневий колір, позбутися якого дуже важко.
Найпростіша настоянка з молодих волоських горіхів на горілці готується так: подрібнити 30-40 зелених плодів, отриману масу засипати в темний бутель, після чого залити літром горілки і поставити в темне місце на 14 днів. Рідину темного насиченого кольору можна приймати по одній столовій ложці тричі на день після їди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7923 / 1.55MB / SQL:{query_count}