Чи можна курити тим, що мають виразку шлунка?

“У мого чоловіка вже давно діагностували виразкову хворобу шлунка. При цьому він дуже багато курить. Тільки виразка затягнеться, як відкривається знову… Переконую його, що то все через цигарки. А він не вірить і все одно купує сигарети. Скажіть, будь ласка, чи можна курити тим, що мають виразку шлунка?”

Оксана Бойко, м. Львів

Ольга Бідюк, гастроентеролог:
– Куріння провокує печію, рефлюкс (закид вмісту шлунка у стравохід), а рефлюкс, своєю чергою, провокує виразку. Зв’язок тут очевидний. Якщо ваш чоловік уже тривалий час лікується, дотримується дієти, то повинен розуміти, що все працює у комплексі – і ліки, і дієта. В протилежному випадку процес одужання сповільнюється: виразка затягується довше. Раджу йому обов’язково позбутися цієї шкідливої звички! 
Думаю, ваш чоловік просто став більше нервувати, тому й курить частіше. А стрес, нерви є однією з причин виразкової хвороби шлунка. Можливо, йому треба допомогти в ситуаціях, через які він нервує, тоді й не куритиме багато. Або ж поговоріть із лікуючим лікарем. Нехай  призначить йому легкі седативні (заспокійливі) препарати. Це поширена практика в лікуванні виразки шлунка. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8444 / 1.53MB / SQL:{query_count}