Які медичні довідки вимагатимуть у школярів на початку навчального року?

“Цього року моя донька йде у перший клас. Маю ще й старшого сина, якому виповнилося 11 років. Чула, що змінився перелік лікарів, яких треба пройти перед початком нового навчального року. Скажіть, будь ласка, які медичні довідки вимагатимуть у школярів на початку навчального року?”

Любомира Яремко, м. Львів

Богдан Остальський, головний педіатр Львова:
– Насамперед хочу наголосити, що медичний огляд ваші діти можуть пройти впродовж цілого року! Жодної прив’язки до 1 вересня це не має! Не створюйте ажіотажу і черг у поліклініках!
До початку навчального року для школярів усіх вікових категорій обов’язковою є лише проба Руф’є, що визначає, яке фізичне навантаження зможе витримати учень під час уроків фізкультури.
Виняток становлять лише майбутні першачки. Вони на момент початку нового навчального року повинні мати заповнену форму №086 1/о (довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду). Тобто станом на 
1 вересня дітей, які йдуть у перший клас, повинні оглянути: хірург, травматолог, офтальмолог, отоларинголог, стоматолог, логопед, психіатр (або психолог), гінеколог (уролог), ендокринолог та інші спеціалісти (за показаннями). Окрім цього, вони мають здати всі необхідні аналізи (загальний аналіз крові, сечі і калу на яйця глистів).
У віці від 7 до 10 років здорова дитина вузьких спеціалістів може не проходити (тільки за показаннями сімейного чи дільничного лікаря).
Учням, яким виповнилося 11 років, а також тим, що мають 15-17 років, треба звернутися до офтальмолога, отоларинголога, хірурга, ортопеда, стоматолога, гінеколога (уролога), ендокринолога і психолога.
Оскільки мед­огляд проводиться в поліклініці лише у присутності батьків, аби не заплутатися, раджу всім дітям і батькам спочатку звернутися до свого сімейного чи дільничного лікаря, який визначить, чи вашій дитині потрібно проходити того чи того спеціаліста. 
Довідка про стан здоров’я школяра дійсна впродовж календарного року і не прив’язана до 1 вересня!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8177 / 1.54MB / SQL:{query_count}