Медогляд майбутніх першачків: яких лікарів треба обійти і які аналізи здати?

“Цього року наша донька піде в перший клас. У школі нам сказали принести її медичну карту, де має бути зазначено, які лікарі оглянули дитину. Скажіть, будь ласка, з чого починати медогляд перед вступом до школи, яких фахівців треба обійти, які аналізи здати? Крім того, мене цікавить, чи не зарано робити це зараз?”

Марія Кохан, м. Львів


Богдан Остальський, головний педіатр Львова:
– Для початку зверніться до свого сімейного дільничного лікаря, який після загального огляду дитини видасть вам скерування для здачі аналізів і список вузьких фахівців, у яких треба пройти огляд і отримати висновок.
Перед школою вашу дитину обов’язково повинні оглянути: хірург-ортопед, окуліст, стоматолог, отоларинголог, кардіолог, невропатолог, ендокринолог, логопед, гінеколог (для дівчаток). Лікар повинен зробити пробу Руф’є, яка визначить групу здоров’я дитини для занять на уроках фізкультури. Крім того, вам потрібно буде здати: загальний аналіз крові, сечі і калу (на яйця глистів).
Якщо дитина перебуває на обліку в якогось вузького спеціаліста, треба буде здати ще й усі необхідні аналізи для підтвердження або зняття діагнозу.
Проходити медогляд і здавати аналізи можете вже зараз! Довідка про стан здоров’я школяра дійсна впродовж календарного року і не прив’язана до дати 1 вересня!
Медогляд для зарахування дитини до першого класу школи на бажання можна проходити: безкоштовно у поліклініці, до якої відноситься дитина за місцем проживання, або в іншій медичній установі, де є дитячі спеціалісти.
І ще одне: медогляд повинен здійснюватися лише в присутності матері або батька!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7784 / 1.54MB / SQL:{query_count}