Любов і алкоголь діють однаково

Гормон кохання дозволяє людині ігнорувати страх, тривогу і стрес

Психологи з Бірмінгемського університету виявили безліч спільних рис в тому, як на поведінку людини впливає алкоголь і окситоцин (гормон кохання).
Окситоцин – це гормон гіпоталамуса, що потрапляє в кров із задньої частини гіпофіза. Особливо активно виділяється при контакті зі шкірою іншої людини, а також при пологах та під час годування грудьми (допомагає таким чином матері встановлювати контакт із немовлям), пише infosmi.net.
Нещодавно вчені виявили, що окситоцин сприяє довірі, товариськості та щедрості і відіграє важливу роль у любовних стосунках. А ще гормон кохання пригнічує активність префронтальної та лімбічної кори головного мозку, що дозволяє людині ігнорувати тривогу і стрес. Вчені узагальнили дані кількох десятків досліджень про окситоцин та алкоголь і виявили істотну подібність їх ефектів. При введенні окситоцину в ніс (у вигляді спрею) люди переживали ті ж відчуття, що й при вживанні алкоголю “для хоробрості”.
Подібно до спиртного окситоцин підсилює агресивність, почуття ревнощів і сприяє егоїстичній поведінці. Обидві речовини усувають почуття страху, яке нерідко вберігає людину від реальної небезпеки, запевняють учені.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8189 / 1.52MB / SQL:{query_count}