Що робити при розтягненні м’язів та сухожиль?

“Нещодавно працювала на городі. Оступилася – і ногою просто в межу. Думаю, є розтяг, бо болить нестерпно. Скажіть, будь ласка, що робити при розтягненні м’язів та сухожиль?”

Ольга Квасній, м. Львів


Віталій Петровський, реабілітолог, масажист:
– Найчастіше розтягнення м’язів і сухожиль буває у спортсменів, однак від цього не застрахований ніхто! Розтягнення може статися при будь-якому невдалому русі або ж надмірному навантаженні. 
Ушкодження м’яких тканин м’язів має три ступені тяжкості.
При першому появляється невиражений біль, який триває від двох до чотирьох днів, а потім минає. При другому м’язи хворобливо скорочуються, викликаючи неприємне відчуття. При третьому стається розрив м’язів спини: будь-який рух супроводжується болем, можлива поява припухлості, внутрішньої кровотечі.
При лікуванні розтягнення м’язів необхідно запобігти появу набряку. Для цього бажано щонайшвидше прикласти до ушкодженої кінцівки холод, а потім накласти тугу пов’язку. Можна одразу ж, перед тим як забинтувати, змастити ушкоджене місце лавандовою олією. Пов’язка не повинна бути надто тугою, оскільки це перешкоджатиме повноцінному кровообігу. Ушкоджену кисть раджу зафіксувати на перев’яз. При розтягненні зв’язок плеча не слід використовувати еластичний бинт, хоча це місце має бути знерухомлене за допомоги перев’язу. Пов’язку потрібно носити не менш ніж тиждень, інакше розтягнення може стати хронічним і повторюватися при фізичних навантаженнях та різких рухах! 
Якщо все ж таки утворився набряк, на 30 хвилин варто прикласти пакет із льодом, загорнутий у рушник. Якщо набряк не зменшився, лід прикладають на 30 хвилин із 15-хвилинним інтервалом, доки не почне спадати. Потроху ходити або ж рухати рукою можна на другий день після травмування.
Починаючи з другого дня щодня не менш ніж 15 хвилин робити масаж ушкодженого суглоба, бажано розігріваючими мазями (із живокосту або арніки) чи перцевою настоянкою
Починаючи з другого дня щодня не менш ніж 15 хвилин робити масаж ушкодженого суглоба, бажано розігріваючими мазями (із живокосту або арніки) чи перцевою настоянкою. На ніч робити зігрівальні компреси з горілки або води та спирту (в пропорції 1:1). 
При правильному лікуванні розтягнення м’язів минає безслідно. Іншими помічними засобами є гарячі молочні компреси, які змінюють в міру охолодження, а ще цибульний компрес (дрібно накраяну цибулю розтирають на однорідну масу з цукром; накладають на суглоб марлю, на неї – цибульну масу і забинтовують; тримають 5-6 годин, а потім змащують шкіру кремом чи олією).
Коли біль вщухне, можна почати робити повільні рухи суглобом кілька разів на день. Теплі ванночки допоможуть розслабити м’язи і полегшать рухи. Проте якщо ушкоджене місце болить далі, не варто робити ніяких рухів –  негайно до лікаря!
Розтягнення зв’язок вимагає тривалішого лікування, бо м’язи добре забезпечуються кров’ю, що прискорює їх загоєння, а в сухожиллях менш інтенсивна циркуляція крові, і через це загоєння їх повільніше. Найкращим лікуванням на початковому етапі є прикладання до ушкодженого місця льоду. Приблизно через тиждень можна намагатися робити легкі вправи, які покращають циркуляцію крові та сприятимуть одужанню. Якщо почнете інтенсивно навантажувати зв’язки раніше, травма дасться взнаки знову.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7839 / 1.55MB / SQL:{query_count}