Як позбутися болю в попереку після роботи на городі?

“Як і щороку, поїду на травневі вихідні на дачну ділянку садити кар­топлю. Після такого “фітнесу” зазвичай дуже болять крижі. Скажіть, будь ласка, як позбутися болю в попереку після роботи на городі?”

Маркіян Яворський, м. Львів


Антоніна Чучман, завідувач неврологічного відділення 2-ої міської поліклініки:
– Біль у поперековому відділі хребта виникає, як правило, через те, що основна частина навантаження припадає саме на цю ділянку тіла. 
Крім того, крижі можуть боліти через: 
– надлишкову вагу; 
– стрес; 
– малорухливий спосіб життя; 
– пережиті травми; 
– певні захворювання хребта (остеохондроз, міжхребцева грижа тощо).
Якщо вам за сорок, то однозначно дистрофічні зміни, які впливають на самопочуття, у вашому хребті вже є! 
Українці щовесни працюють на городах не шкодуючи сил. Піднімають важкі мішки з картоплею, нахильці копають грядки, намагаючись впоратися з роботою упродовж одного-двох днів. А якщо врахувати те, що хребет через зиму не зазнавав великих фізичних навантажень, організм відразу ж відкликається болем у крижах.  
Якщо біль у попереку турбує вас часто, раджу звернутися до лікаря! Прислухатися до знайомих, які порекомендують вам знеболювальні мазі, не варто, адже ці засоби тільки усунуть біль, а саму хворобу не вилікують! 

Ольга Кулик, сімейний лікар:
– Причин появи болю в крижах дуже багато. Серед них – защемлення нервових відростків через різкий рух (якщо є поперековий остеохондроз – хвороба розвивається протягом тривалого часу, часто ніяк не проявляється, але в якийсь момент дається взнаки сильним нападом болю). Ще однією причиною болю в поперековому відділі хребта може бути міжхребцева грижа. Справжню причину здатен визначити тільки лікар! 
Перше, що варто зробити при різкому болю в крижах, це лягти. Якщо відчули “простріл”, слід лягти негайно, не шукаючи зручного місця. Треба прийняти таку позу, в якій біль відчувається найменше, полежати так якийсь час, а потім спробувати перевернутися на спину і підняти ноги під прямим кутом. Саме таким чином найкраще розслабиться хребет – і стан дещо полегшиться. 
Відтак треба обережно повернутися набік і помалу стати навколішки. В такому положенні потрібно дістатися до будь-якої опори. Тримаючись за неї, випрямити спину і встати на ноги. Після цього слід іти тримаючи спину прямо. Помічним тут буде спеціальний пояс, однак можна обмотатися довгим рушником або шарфом, аби зафіксувати хребет. І лише після цього випити знеболювальну пігулку. 
Жодних вправ робити не варто! Лікувальна гімнастика – тільки в період ремісії. Сечогінні препарати для зменшення набряку в хворому місці призначає лікар! Гріти поперек у жодному випадку не можна, бо нерви “не люблять” тепла. 

Три вправи для хребта

1. Ляжте на спину, поклавши під голову одну або дві подушки. Міцно притискайте подушки головою до поверхні – хребет при цьому розтягується і випрямляється. Тримайте голову так, аби підборіддя було спрямоване прямо вгору. Порахуйте до п’яти, потім розслабтеся на кілька секунд. Повторіть вправу 10 разів або до тих пір, поки м’язи не втомляться. Виконуйте вправу вранці та ввечері (її можна робити в ліжку).
2. Для виконання цієї вправи вам знадобиться гумовий м’яч середнього розміру. Станьте за 30-40 см від стіни, поставте ноги на ширину плечей. Покладіть м’яч за спину – між лопатками – і притисніть його спиною, використовуючи м’язи спини та ніг. Порахуйте до п’яти, потім на кілька секунд розслабтеся і знову притисніть м’яч до стіни. Поступово доведіть кількість повторень до 15-20-ти.
3. Ляжте на живіт, підклавши подушку (вона полегшує виконання вправи). Підніміть голову і верхню частину тулуба, дивлячись прямо низ, а не вперед чи угору. Порахуйте до п’яти, розслабтеся. Виконуйте цю вправу по 10-15 разів щодня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8065 / 1.56MB / SQL:{query_count}