Підступна недуга

Навесні кишковий грип підхопити найлегше

фото: huffingtonpost.fr
Цю недугу часто називають “хвороба брудних рук” або “кишковий грип”. А все через те, що ротавірусна інфекція потрапляє до нашого організму з продуктами харчування, при питті сирої води.
Як розповіла “Пошті” головний спеціаліст епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області Уляна Федоряченко, за три місяці цього року на Львівщині захворюваність на ротавірусний ентерит збільшилася на 31,8%. Загалом занедужало 298 осіб проти 225-ти за аналогічний торішній період. Інтенсивний показник становить 12,16 проти 8,92. Серед захворілих 294 дитини (98,6%).
“Ротавірусна інфекція – це гостре вірусне захворювання, яке характеризується погіршенням стану здоров’я, підвищенням температури тіла. Щороку в Україні реєструють майже 54 тисячі діарейних захворювань, – каже фахівець. – Шлях передачі ротавірусу може бути звичайним для гострих вірусних інфекцій, тобто повітряно-крапельний. До речі, навесні спостерігаємо пік захворюваності на цю недугу, бо люди ослаблені після зими”.
Зі слів Уляни Федоряченко, основними симптомами, характерними для ротавірусної інфекції, є нудота і блювання (особливо у дітей), втрата апетиту, розлади шлунково-кишкового тракту, діарея, що може тривати від однієї до трьох діб. Найчастіше її підхоплюють діти. Дорослі переносять цю недугу набагато легше: болить живіт, виникає слабкість.
Аби не заразитися, варто зміцнювати імунітет, часто мити руки і продукти перед споживанням, пити тільки кип’ячену воду. А якщо вже відчули перші симптоми хвороби, негайно викликайте лікаря!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8506 / 1.53MB / SQL:{query_count}