Про які захворювання свідчить задишка?

“Нещодавно зауважив, що стало важко підніматися сходами: задихаюсь уже після того, як дійшов до третього поверху. Завжди вважав себе здоровим, нічого не турбувало… Скажіть, будь ласка, про які захворювання свідчить задишка?”

Ігор Бойко, м. Львів


Ольга Кулик, сімейний лікар:
– Задишка під час фізичного навантаження – нормальне явище. Така задишка не є небезпечною, але якщо ви задихаєтеся після того, як дійшли до третього поверху, мусите задуматися над тим, аби збільшити фізичні навантаження! 
Причинами задишки можуть бути:
* Емоційне перенапруження, панічна атака, тривога, гнів, страх (тобто емоції, що стимулюють вироблення адреналіну).
* Серцево-су­динні недуги – найчастіше ішемічна хвороба серця. В цьому випадку задишка проявляється найчастіше раптово, супроводжується відчуттям нестачі повітря, болем у лівій частині грудної клітки, що віддає в нижню щелепу і руку (іноді біль відсутній). При застійній серцевій недостатності задишка починається тоді, коли людина лежить на низькій подушці, і минає, якщо підвестися. При раптовій наростаючій задишці треба терміново викликати “швидку”!
*Анемія, найчастіше залізодефіцитна. Через нестачу іонів заліза розвивається гіпоксія і включається екстрений захисний механізм – задишка.
* Надлишкова вага – в огрядних людей серце відчуває підвищені навантаження. Оскільки потрібно качати кров у велику “жирову подушку”, до важливих органів надходить менше кисню.
* Легеневі хвороби. В таких випадках задишка виникає через слиз і мокротиння в бронхах або ж при пухлинах у легенях (внаслідок спазмів мускулатури бронхів – при бронхіальній астмі).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7874 / 1.53MB / SQL:{query_count}