Чи можна чоловікам, які мають виразку шлунка, пити спиртні напої?

“Невдовзі у нашому колективі святкуватимемо кілька днів народжень. Застілля, як завжди, обіцяють бути щедрими. Але в мене проблеми зі здоров’ям – нещодавно діагностували виразку шлунка. Лікування триватиме місяць. Скажіть, будь ласка, чи можна чоловікам, які мають виразку шлунка, пити спиртні та слабоалкогольні напої, зокрема пиво?”

Андрій Поручик, м. Львів


Ксенія Ткачук, гастроентеролог:
– Вживати алкоголь, зокрема пиво, при виразці шлунка протипоказано! Особливо тоді, коли п’єте ліки. Понад те, зловживання спиртними напоями шкідливе й для здорових людей. Залози, які виробляють шлунковий сік, спочатку виділяють багато слизу, а згодом атрофуються. 
Травлення стає неповним, їжа застоюється і неперетравленою надходить у кишківник. В кінцевому варіанті може початися гастрит, який своєю чергою призведе до утворення виразки шлунка. А якщо у вас ця хвороба вже діагностована, споживання спиртних напоїв тільки посилить її. Не варто забувати й про те, що від алкогольних напоїв, в тому числі й від слабоалкогольного – пива, може постраждати печінка.
Пам’ятайте: вилікувати виразку шлунка дуже складно, на це знадобиться багато часу і сил! Позбутися болю зможете лише за умови дотримання строгої дієти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7914 / 1.53MB / SQL:{query_count}