Як лікувати застуду під час вагітності?

“Нещодавно дізналася, що вагітна. Проте на днях підхопила вірус. Думала, нежить мине і стане легше, але зрозуміла, що все ж треба лікуватися. Не дуже хочу купувати аптечні препарати, які знімають симптоми недуги, щоб не нашкодити дитині. Порадьте, будь ласка, як лікувати застуду під час вагітності?”

Ярина Безпалько, м. Львів


Марія Малачинська, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Майбутні мами перебувають у групі ризику, адже під час вагітності їхній імунітет слабшає. Якщо жінка при надії відчула перші ознаки застуди, то повинна відразу ж звернутися до сімейного лікаря. 
Коли почалися нежить, кашель, чхання, вона повинна залишатися вдома. При цьому бажаними є ліжковий режим, часте пиття, вітамінізована їжа. Якщо температура підвищилася до 38 градусів, збивати її не треба, бо це захисна реакція організму – для плода вона безпечна. Пийте теплий чай з лимоном, малиною, шипшиною, а ще молоко з медом. 
Під час вагітності заборонено: заживати будь-які препарати, навіть гомеопатичні, без дозволу лікаря, парити ноги, робити ванни для ніг! Якщо температура висока (більш ніж 38 – 38,5 градуса), знадобиться консультація лікаря. 
Важливою є  й профілактика: уникайте масового скупчення людей, рідше їздіть громадським транспортом, тепло одягайтеся, але не перегрівайтеся. Слизову носоглотки можна зволожувати фізіологічним розчином, а за 15 хвилин до виходу на вулицю змащувати ніс оксоліновою маззю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7934 / 1.53MB / SQL:{query_count}