Чи варто робити масаж під час грипу?

“В мене остеохондроз, лікар призначив мені курс масажу. Почуваюся набагато краще, але раптом захворів на грип. Масажист каже й далі продовжувати курс, а лікар категорично проти. Скажіть, будь ласка, чи можна робити масаж під час грипу?”

Володимир Костецький, м. Львів


Наталія Коростишева, масажист:
– При вірусній чи бактеріальній інфекції дихальних шляхів масаж робити не варто, бо посилиться кровообіг не тільки в ділянці, яку масажують, а й в усьому тілі, відтак збільшиться навантаження на серце і підскочить тиск. 
Якщо тиск до початку масажу був високим, це може спричинити інфаркт або інсульт. Тож хворим на атеросклероз чи стенокардію потрібно бути особливо обережними. 
Ще одним протипоказанням до масажу є будь-яке гостре захворювання – запалення легенів, холецистит, гастрит. Збільшення току крові може призвести до збільшення зони запалення, що своєю чергою посилить больові відчуття і утруднить лікування. При гострому перебігу хвороби зазвичай піднімається температура тіла, і будь-яка розігріваюча процедура може її ще більше підвищити. 
Після масажу збільшується розпад і регенерація м’язової тканини. Для людини здорової це корисно, а от для недужої – ні. Під час хвороби й так відбувається розпад уражених вірусом тканин. А якщо цей процес прискорити ще й масажем, стан хворого суттєво погіршиться, тому що організм просто не впорається з таким навантаженням. Тож зачекайте, доки одужаєте, а тоді йдіть на масаж!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7778 / 1.53MB / SQL:{query_count}