Хто повинен навчити дітей правил безпечної поведінки на вулиці?

“Школа, у якій вчиться наш син, через дорогу від нашого будинку. Перші три роки дитину на уроки водили або я, або дружина. Але син виріс і захотів ходити сам. Дуже переживаємо, аби з ним нічого не трапилося: щоб не перебігав дорогу у невстановленому місці, щоб до нього ніхто не чіпався тощо. Скажіть, будь ласка, хто повинен навчити дитину правил безпечної поведінки на вулиці і на чому акцентувати увагу?”

Володимир Стайло, м. Львів


Мар’яна Нартікова, психотерапевт, завідувач Обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування:
– Звичайно, що ви – батьки! Діти завжди імітують поведінку членів сім’ї. 
Якщо тато і мама чистять зуби, то й діти це робитимуть, якщо батьки читають книжки, то й діти читатимуть, якщо тато і мама переходять вулицю лише на зелене світло світлофора або по “зебрі”, то й діти це робитимуть. Але коли цих правил батьки не дотримуються, діти думають, що їх можна порушувати. Якраз через батьків вони розуміють, що можна, а що ні.
Є й інші правила безпеки, яких дітей повинні навчити батьки. А саме: як правильно поводитися, коли за дитиною йде або стежить чужа людина? Чому не можна говорити з незнайомцями і брати що-небудь від них? Чому не варто йти за руку з чужими людьми або сідати до них у машину? 
Крім того, з дитиною варто обов’язково обговорити, що не можна відчиняти двері чужим людям, не можна відповідати на запитання, де дорослі, чи ти сам удома, де в квартирі що лежить і так далі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7852 / 1.53MB / SQL:{query_count}