Вакцина БЦЖ таки буде!

Очікувані зміни до Закону України “Про лікарські засоби”, які дозволять протитуберкульозному препарату потрапити в регіони, нарешті набули чинності

фото: medic.ua
Учора, 5 листопада, Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” щодо обігу лікарських засобів і державного конт­ролю якості ввезених на територію України лікарських засобів” – отже, він нарешті набув чинності, інформує прес-служба глави держави.
Радник Президента України Ольга Богомолець, коментуючи цей закон, зазначила, що він дозволить виправити ситуацію з введенням ін’єкцій новонарод­женим, зокрема вакцини БЦЖ. На сьогодні на складах накопичилося 509 000 доз вакцини БЦЖ, термін державної реєстрації якої закінчився ще в березні, але строк дії, визначений виробником, завершиться лише у вересні 2015 року.
Найближчим часом вакцини БЦЖ в необхідній кількості надійдуть до медичних закладів, що дозволить відновити імунізацію новонароджених, підкреслила радник Президента.
Загалом новий закон дозволяє застосування лікарських засобів, термін державної реєстрації яких закінчився, до завершення терміну придатності ліків, визначеного виробником. Крім цього, у законодавстві з’являється європейська норма щодо одноразової перереєстрації лікарського засобу (за попередньою нормою, перереєстрації вимагали кожні п’ять років, тож це впливало на вартість лікарського засобу та створювало передумови для зловживань у цій сфері).
Як писала “Львівська Пошта”, у нашій області з часу призупинення використання вакцини БЦЖ (з середини березня) на неї чекають понад 14 тисяч дітей!

Важливо для тих, хто лікується за державними програмами

З питань відсутності в закладах охорони здоров’я необхідних ліків і виробів медичного призначення, які закуповують за кошти держбюджету на виконання загальнодержавних цільових програм, можна звернутися за телефонами гарячої лінії МОЗ України: (044) 518-47-11, (044) 226-22-05, (044) 200-07-85 (цілодобово); 0-800-801-333, (044) 200-07-81 (з 9.00 до 18.00 год.), а також за цілодобовим телефоном урядової телефонної гарячої лінії: 0-800-507-309.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8520 / 1.54MB / SQL:{query_count}