Чому на зміну погоди болить голова?

“Завжди на зміну погоди в мене болить голова. Особливо важко восени та взимку. Іноді на другий день після сильного болю голови не чітко пам’ятаю, що відбувалося напередодні. Поясніть, будь ласка, чому болить голова на зміну погоди і як втамувати біль?”

Галина Несторів, м. Винники


Марія Дмитрук, терапевт:
– Зміна атмосферного тиску впливає на рівень кисню у крові. Кровоносні судини головного мозку реагують на ці зміни звуженням або розширенням. 
Перед дощем атмосферний тиск знижується, тому в багатьох людей у цей час болить голова. Крім цього, різкі перепади температури повітря пов’язані з порушенням балансу нейромедіаторів (насамперед серотоніну) в больових центрах головного мозку.
Восени і взимку “погодний” біль голови може турбувати навіть здорових людей. За похмурої погоди, опадів, в умовах короткого світлового дня організм потребує більше відпочинку. 
Уникайте інших факторів, що провокують  біль голови. До них належать нестача сну, деякі продукти (натуральна кава, червоне вино), стреси. У період різкої зміни погоди бажано пити більше рідини, гуляти на свіжому повітрі.
Полегшити напад болю допомагає масаж лобних, скроневих і потиличних м’язів, а також м’язів шиї. Допомагає застосування знеболювальних і заспокійливих препаратів, снодійного. Однак пам’ятайте, що ці ліки не можна приймати у великій кількості і часто, особливо без консультації з фахівцем. 
Також лікар може призначити спеціальні препарати для поліпшення мозкового і серцевого кровообігу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8239 / 1.53MB / SQL:{query_count}