Чи справді чай з молоком сприяє лактації?

“Нещодавно в нашій сім’ї сталася радісна подія – у нас народилася донечка. Я багато читала про користь грудного годування і хочу забезпечити його своїй дитині. Однак родичі наперебій твердять, що для цього мені необхідно пити чай з молоком, а я його терпіти не можу. Скажіть, будь ласка, чи справді чай з молоком сприяє лактації і чи можна обійтися без нього?”

Наталя Петрович, м. Львів


Тетяна Даниленко, консультант із грудного годування:
– Дослідження Все­світньої організації охорони здоров’я показали, що більшість зборів і засобів для підвищення лактації мають не стільки лікувальний, скільки психологічний ефект. Тому не варто себе мучити чаєм з молоком! 
Пийте те, що вам смакує. Позитивний ефект має споживання  будь-якого теплого напою, окрім, звичайно, міцних кави та чаю. Ба більше, саме надмірне споживання чаю мамою може призвести  до того, що дитина стає неспокійною, адже в ньому містяться алкалоїди, які збуджують нервову систему. Молоко пом’якшує їх вплив на організм, і саме для цього його додають у чай. 

Читайте також
Щоб маля росло здоровим. Як визначити, чи вистачає дитині молока, і як збільшити лактацію.
Кількість молока залежить не від чаю з молоком, а від частоти прикладання малюка до грудей, від правильного захоплення та від нічних годувань. Ефективність годувань залежить від налаштованості мами на цей процес і її емоційного стану. 
За вироблення молока відповідає гормон пролактин, який утворюється тоді, коли малюк смокче груди. При цьому найбільше пролактину з’являється вночі – з 3 до 8 години. Виділення ж молока з грудей залежить від іншого гормону – окситоцину. При цьому ефективність роботи окситоцину залежить від емоційного стану мами: якщо вона роздратована, налякана, зла, то окситоцин не буде утворюватися в необхідній кількості і малюк просто не зможе висмоктати молочка. 
Частіше прикладайте малюка, щоб він смоктав, скільки йому влізе, не забувайте годувати вночі і більше відпочивайте вдень. Якщо дитя, попри всі вжиті заходи, все-таки мочить пелюшки шість або менше разів на добу протягом вже 4-5 днів, зверніться до консультанта з лактації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8381 / 1.54MB / SQL:{query_count}