Як виявити сколіоз у домашніх умовах?

“Мій син цього року пішов у перший клас. Останнім часом стала помічати, що він нерівно сидить, наплічник постійно носить на одному плечі. Підозрюю, що в нього розвивається сколіоз. Порадьте, будь ласка, як виявити сколіоз у домашніх умовах?”

Мар’яна Сокирко, м. Львів


Іван Різницький, дитячий ортопед:
– Сколіоз початкових стадій виникає майже безсимптомно, але діагностувати його все-таки можна без допомоги лікаря. 
Аби з’ясувати, чи є в дитини сколіоз, їй треба роздягнутися до пояса. П’яти вона повинна поставити разом, а руки опустити по швах. Нехай дитина дивиться прямо перед собою на рівні голови, при цьому стояти вона повинна розслабившись, як їй зручно.
Отже, визначаємо, чи простежуються такі ознаки:
1. Одне вухо вище за інше – це вказує на те, що у вашої дитини сколіоз шийного відділу.

Читайте також:
Здоров’я школяра: що мають знати батьки. Медики розповіли “Пошті”, яким має бути правильний розпорядок дня та харчування учнів, як уберегти зір та психіку дитини і що робити, аби не допустити сколіозу.
2.
Знайдіть біля основи шиї 7-ий хребець, який виступає найбільше. Візьміть будь-який предмет, підвісьте його на нитку і прикладіть її до цього хребця. Якщо вона лежить точно вздовж хребта, а далі проходить між сідничними складками, то все гаразд. При викривленні хребта нитка, як правило, проходитиме повз сідничну складку – це ознака неврівноваженої форми сколіозу, що може прогресувати. При цьому розвивається S-подібний сколіоз.
3. Оцініть висоту кутів лопаток, визначте, чи симетричні лінії талії, чи на однаковій висоті обидві клубові кістки. Для цього покладіть свої кисті долонями вниз на таз, зверніть при цьому увагу, чи не відхилена вбік міжсіднична складка, чи симетричні підсідничні і підколінні складки. Особливу увагу приділіть шиї: чи співпадає її вісь із віссю хребта.
4. Обстежте дитину на наявність прихованого сколіозу. Для цього подушечками вказівних пальців прощупайте шию ззаду нижче голови за сантиметр від середньої її лінії. Тканини неоднакової щільності вказують на приховані викривлення хребта. Якщо дитина ходить або сидить криво, то тканини неоднакової щільності ви обов’язково виявите.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8045 / 1.54MB / SQL:{query_count}