Вакцинуватися чи не вакцинуватися?

Жовтень – оптимальний час для щеплень проти грипу, запевняють лікарі. Проте більшість людей роблять це неохоче, бо бояться

Щороку восени з настанням холодів перед нами постає одна й та ж проблема: робити щеплення проти грипу чи не робити? Нерішучість людей в цьому питанні абсолютно виправдана, бо інформація щодо протигрипозних вакцин надто суперечлива.
Копірайтер одного з великих підприємств Львова Роман Сенишин торік вакцинувався проти грипу. Каже, що гроші на щеплення дав роботодавець.
“Звісно, гострі респіраторні захворювання у мене виникали, але жодних ускладнень не дали. Але чи буду щепитися від грипу цього року, ще не знаю. Якщо працедавець знову дасть гроші, то піду на щеплення, а якщо доведеться самому витрачатися на це, то, мабуть, все-таки не піду. Відверто кажучи, боюся, як і минулого року”, – пояснює наш співрозмовник.
А ось мама двох школярів Марія Невінська, яку “Львівська Пошта” зустріла в одній із аптек міста, розповіла, що від грипу не вакцинувалася і не робитиме цього, бо не вважає, що щеплення врятує від хвороби.
“Минулого року від грипу щепилася моя кума, медик, і вся її сім’я. Вакцинували родичку державним коштом, для решти членів сім’ї вона купила вакцину в аптеці. Та все одно взимку усі перехворіли на грип – у дорослих недуга мала легший перебіг, у дітей – важчий, – запевняє жінка. – В аптеці нам пропонують одне, а різновидів грипу чимало. Можна захворіти саме на той, проти якого не щепили. Тому вакцину проти грипу не вважаю надійним захистом від недуги”.
Однак лікарі не перестають переконувати, що вакцинація є найефективнішим способом захисту організму від вірусу грипу. З їхніх слів, щеплення здатне захистити від усіх актуальних штамів цієї недуги.
В аптеці вакцину проти грипу можна купити виключно за рецептом лікаря
“В поточному епідемічному сезоні 2014 – 2015 років на території України прогнозується одночасна циркуляція трьох штамів вірусу грипу – А/Н3N2 “Техас”, A/H1N1 “Каліфорнія”, а також B/“Массачусетс” (лінія Ямагата), – розповідає головний епідеміолог департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко. – В Україні вакцинація проти грипу захищає від усіх актуальних його штамів, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу від чотирьох місяців до року”.

Яких вакцин наразі немає і яких бракує?
Приблизно від початку березня у Львові та області немає вакцини БЦЖ, за допомоги якої роблять щеплення проти туберкульозу, – у неї закінчився термін державної реєстрації. 
До того щеплення дітям робили вакциною російського виробництва “Мікроген”. Як уже писала “Львівська Пошта”, вона мала з’явитися у жовтні, проте цього не сталося. Зі слів головного епідеміолога області Наталії Тімко, після її надходження дітей, яким не виповнилося двох місяців, щеплять одразу, а старшим спочатку робитимуть пробу Манту, і у випадку негативної реакції щепитимуть самою вакциною.
Крім цього, є проблеми і з наявністю вакцини проти дифтерії та правця для дорослих, не вистачає вакцини “Пентазоцин” для перших двох щеплень дітей до року проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції.
Оптимальний час вакцинації, на думку епідеміолога, жовтень. Тож організм матиме час виробити достатньо імунітету для того, аби до початку підвищення рівня захворюваності на грип (у нашій країні він зазвичай припадає на січень – березень) бути готовим до відбиття атаки.
Серед вакцин, дозволених для використання на території України: “Ваксігрип” (виробник – Франція), “Флюарикс” (Німеччина) та “Інфлувак” (Нідерланди). Наразі у продажу є тільки французька вакцина. Коштує вона чимало –  130 – 135 гривень залежно від місця продажу, тобто аптечної мережі.
Зі слів Наталії Тімко, нині вакцину проти грипу у Львові можна придбати лише в трьох аптеках (в яких саме, дізнаєтеся, зателефонувавши на номер гарячої лінії департаменту охорони здоров’я ЛОДА – 260-19-18 – «Пошта»). 
Як зазначили “Львівській Пошті” в кабінеті щеплень однієї з львівських поліклінік, вакцинуватися проти грипу люди не поспішають. Частіше питають, чи є в наявності вакцина і скільки коштуватиме щеплення.
Наразі у продажу є тільки французька вакцина “Ваксігрип”
“Цього року до нас звернулося лише троє матерів, які щепили від грипу своїх дітей. Решта, приблизно десять, приносили довідки, в яких було вказано, що їх уже щеплено, і просили перенести ці дані в амбулаторну картку. Тобто більшість людей не хочуть щепитися в поліклініках, а воліють робити це в “чорнобильській” лікарні, де є фахівці-імунологи”, – резюмувала медсестра кабінету щеплень Марта.
Зі слів головного позаштатного інфекціоніста Львова Віктора Пирога, в аптеці вакцину проти грипу можна купити виключно за рецептом лікаря. Охочі зробити це повинні звернутися до сімейного терапевта і попросити, аби він оглянув їх, виміряв температуру тіла, з’ясував анамнез життя, визначив наявність або відсутність протипоказань і за потреби виписав рецепт. У кабінеті щеплень пацієнтові повинні дати сумку-холодильник, у яку в аптеці покладуть вакцину. Потім із чеком, у якому вказаний час купівлі вакцини, пацієнт повинен повернутись до кабінету щеплень. 
Головним протипоказанням до застосування вакцини є індивідуальна непереносимість її складників, а саме білків курячого яйця і консервантів, що містяться в деяких препаратах. Так само не можна вводити вакцину за наявності гострих і під час загострення хронічних недуг.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9264 / 1.58MB / SQL:{query_count}