Що робити, якщо присмоктався кліщ?

“Цими вихідними плануємо вибратися на природу. Знаю, що зараз дуже активізувалися кліщі. Сподіваюся, що ця біда нас омине, але якщо раптом паразит таки присмокчеться, то навіть не знаю, як цьому зарадити. Порадьте, будь ласка, що робити в такому випадку”.

Ярина Гамалай, м. Винники


Ірина Фесенко, епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”:
– За даними Львівського науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни в західних областях України, у кожного п’ятого жителя Львівщини, покусаного кліщами, може розвинутись хвороба Лайма (захворювання, збудником якого є мікроорганізми борелії, що передаються при укусах кліщами, вражає нервову систему, серце, опорно-руховий апарат і шкіру ,– “Пошта”).
Якщо до вас чи до когось із ваших близьких присмоктався кліщ, зверніться до найближчого медзакладу – там вам подадуть кваліфіковану допомогу. Але якщо такої можливості нема, видаліть його самотужки. 
Для цього обережно захопіть кліщ пінцетом із тупими кінцями або пальцями, обгорнутими марлею, ближче до хоботка і потягніть, обертаючи його при цьому за годинниковою стрілкою чи розхитуючи в різні боки, поки він не відчепиться від шкіри. Далі перев’яжіть голівку кліща міцною ниткою і зав’яжіть її на вузлик. Кінці нитки тягніть угору і в боки, відокремлюючи паразита від шкіри. 
У пластиковій пляшці або скляночці зробіть кутовий отвір, яким щонайближче до шкіри захопіть кліща та видаліть його. Якщо хоботок або голівка залишилися (на шкірі залишиться чорна цятка),  видаліть їх стерильною голкою. Після цього протріть місце присмоктування антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).
Не можна прикладати до місця укусу компреси зі спирту, олії, припікати кліща, тиснути на нього пальцями, брати голими руками. Видаленого кліща не викидайте, а спаліть або принесіть для контролю до лабораторії НДІ епідеміології та гігієни, що на вулиці Зеленій, 12.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.54MB / SQL:{query_count}