Які рослини в травні здатні спричиняти алергію?

“Раніше мені ніколи не надокучала алергія, а тепер не можу навіть з хати вийти – постійно чхаю, сльозяться очі, додому приходжу з набряклим обличчям. Чоловік каже, що це схоже на алергію. Мовляв, у травні цвіте дуже багато рослин, і цей пилок спричиняє алергічну реакцію. Скажіть, будь ласка, яких рослин мені варто остерігатися, якщо це справді так?”

Зоряна Юрків, м. Львів


Анізія Бандрівська, головний алерголог Львівської області:
– Незважаючи на невеликі зелені зони, які є в містах, дуже часто саме городяни страждають від прояву алергічної реакції на пилок рослин. Причиною такої ситуації є високий рівень забруднення повітря. Міські жителі дихають шкідливими хімічними речовинами, які подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів та послаблюють імунітет.
Звісно, визначити, на що саме у вас алергія, зможе тільки лікар, провівши певні тести. У травні алергія найчастіше може виникати на акацію, бузину, бузок, бук, в’яз, глід, горіх, горошок духмяний, грястицю збірну, деревій, жито, жовтець польовий, кінський каштан, клен, конюшину, кострицю, кульбабу, лисохвіст, нечуйвітер, пахучий колосок, пирій, смереку, сосну, тимофіївку, тюльпан, черешню, шавлію, яблуню і ясен. 
Якщо людина знає, що схильна до алергії, повинна за два тижні до того, як “проблемна” рослина почне цвісти, заживати протиалергічні препарати. А ще, виходячи на вулицю, надягати сонцезахисні окуляри, а у вітряну та сонячну погоду намагатися якнайменше перебувати на свіжому повітрі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7861 / 1.53MB / SQL:{query_count}