Як вивести з ранніх овочів нітрати?

“Після великодніх свят, щедрих застіль відчуваю, що мій організм потребує розвантаження. Хочеться чогось легкостравного. Купив на ринку редиску, капусту, огірочки, хоча знаю, що в них багато нітратів. Порадьте, будь ласка, яким чином можна вивести з ранніх овочів нітрати та інші шкідливі речовини?”

Андрій Шпора, м. Львів


Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Зі свіжими овочами в наш організм потрапляє від 40 до 80 відсотків нітратів, які всмоктуються шлунково-кишковим трактом, а надійшовши у кров, миттєво розносяться по всьому організму. Повністю вивести нітрати з ранніх овочів неможливо, та зменшити їх кількість цілком реально. 
Огірки, помідори і редиску необхідно оббирати від шкірки, зрізуючи м’якоть біля хвостиків. З молодої капустини раджу знімати верхні листочки. Перед приготуванням овочі треба ретельно вимити (механічне миття зменшує вміст нітратів у середньому на 10 відсотків), потім намочити на 15-20 хвилин у холодній воді, злити воду та ще раз намочити  (при такій обробці вміст нітратів зменшується на 25-30 відсотків). 
Споживати ранні овочі бажано в невеликій кількості, наприклад, у багатокомпонентних салатах). Найдієвіший метод нейтралізації нітратів – кулінарна обробка: при варінні овочів воду належить зливати ще гарячою, бо з охолодженням відвару частина нітратів може знову “повернутися” в овочі. Цей простий спосіб допомагає зменшити кількість шкідливих речовин на 40 – 80 відсотків. 
До речі, якщо у вас виникла підозра, що куплені овочі “багаті” на шкідливі речовини, зберігати їх потрібно не більш ніж добу, бажано в прохолодному темному місці чи у холодильнику.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9138 / 1.53MB / SQL:{query_count}