Не для всіх весна красна…

Цвітіння вільхи, верби та ліщини може спричинити алергію

З настанням квітня починають цвісти більшість дерев та кущів. Проте  їх розкішне  квітування тішить не всіх. Разом із пробудженням природи в багатьох людей виникає підвищена реакція на пилок рослин, сховатися від якого майже неможливо, бо вітер розносить його на десятки кілометрів. Отож, ця пора року є для алергіків справжнім випробуванням.
Зі слів головного алерголога Львівської області Анізії Бандрівської, з проявами алергії стикається кожен п’ятий українець і з кожним роком кількість таких людей збільшується. У Львівській області тільки офіційно зареєстрованих алергіків більш ніж три тисячі! Ці люди постійно чхають, мають закладений ніс, тобто симптоми недуги схожі на застуду.
“В нашому регіоні вже з кінця лютого на деяких деревах розпускаються бруньки, тож у багатьох людей можна спостерігати такі ознаки алергії, як свербіж очей (алергічний кон’юнктивіт), закладення носа, чхання, нежить. І якщо симптоми ці прогресують, до них приєднується ураження дихальних шляхів, починаються кашель і, що найгірше, напади бронхіальної астми, – розповідає алерголог. – Крім того, можуть появитися неврологічні розлади, висипання на шкірі (кропив’янка), виникати порушення в роботі шлунково-кишкового тракту”.
Для того, аби запобігти контакт з пилком рослин, що спричиняє алергію, на пораду Анізії Бандрівської треба дотримуватись кількох важливих порад. Найбільша концентрація пилку в повітрі буває, як правило, вранці, у сухі вітряні дні. Тож у цей час не рекомендується виходити на вулицю чи довго там перебувати. Після повернення додому необхідно прийняти душ, не відчиняти вікон або ж завісити їх вологим простирадлом. Доречним буде й часте вологе прибирання помешкання. Лікарі не радять людям, схильним до алергії,  планувати на період цвітіння дерев і кущів відпустку, тривалий час бути на природі, працювати в саду, на городі чи в полі. У сонячні дні під час прогулянки бажано надягти сонцезахисні окуляри.
Крім того, алергікам не варто їсти меду та інших продуктів бджільництва, використовувати фітопрепарати. Декому слід відмовитися від злаків та хліба. А щодо споживання інших продуктів, які можуть спричинити алергію, слід порадитися з лікарем – тільки він здатен визначити перелік заборонених і дозволених.

 До теми                                 
Три періоди, коли вміст пилку в повітрі надзвичайно високий:
1-й – весняний (квітування дерев і кущів);
2-й – літній (лугові трави);
3-й – осінній (бур’яни). 
Існує навіть календар цвітіння або запилення рослин, від яких найбільше потерпають алергіки:
* Кінець березня – квітень (цвітуть вільха, верба, ліщина).
* Кінець квітня – кінець травня (береза, дуб, ясен, тополя, клен, в’яз, осика).
* Середина травня – середина червня (сосна і ялина).
* Червень – липень (злакові трави: вівсяниця, тимо­фіївка, ріпак, лисохвіст, пирій, жито, кульбаба).
* Кінець червня початок липня (липа).
* Червень – липень (подорожник і гречка).
* Липень – серпень (кропива).
* Кінець липня – жовтень (бур’яни: амброзія, полин, лобода).
* Квітень – вересень – (різні рослини і гриби).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8160 / 1.55MB / SQL:{query_count}