Чоловіки, живіть довго!

Щоб не захворіти на рак простати, варто більше займатися спортом, сексом та обмежити споживання червоного м’яса

Регулярне статеве життя, постійні заняття спортом, відмова від куріння, спиртного та червоного м’яса значно знижують ризик виникнення такого небезпечного захворювання у представників сильної статі, як рак простати.
І якщо раніше цю проблему виявляли у чоловіків, яким за 65, то зараз недуга значно помолодшала. Діаг­ноз рак простати ставлять навіть 45-50-літнім. На жаль, до найбільшої групи входять пацієнти із задавненими третьою та четвертою стадіями захворювання. А все через те, що чоловіки нечасто звертаються до лікарів та майже ніколи не проходять профілактичних медоглядів.
Проблему ускладнює й те, що на ранніх стадіях хвороба не має симптомів. З початку розвитку пухлини до появи симптомів може минути й 10 років! Першим серйозним попередженням стають переважно ознаки метастазування в кістки. Чоловіки потрапляють до онкоурологів після невдалих спроб лікування “радикуліту”.
 Симптом простатиту        
* Погане загальне самопочуття – слабкість, пітливість.
* Болюче, прискорене або ж утруднене сечовипускання.
* Періодичний біль в ділянці малого таза.
* Біль у промежині, в паховій ділянці.
* Зниження потенції.
* Дратівливість і постійне невдоволення без видимих на те причин. 
За останні 10 років кількість хворих на рак простати в Україні збільшилася на майже 50%. Зростає цей показник і у Львівській області. “Тільки минулого року на Львівщині рак простати уперше виявили в 377 осіб, – каже завідувач урологічного відділення Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук. – Загалом ця недуга посідає друге місце серед причин смертності від злоякісних новоутворів у чоловіків.
Щороку першу-другу стадію хвороби виявляють у 35-45% хворих, майже 20% чоловіків мають четверту стадію. В Україні 18% хворих на рак простати вмирають до року після того, як їм поставили цей страшний діагноз, через те, що недугу виявили пізно. На Львівщині такий показник дещо кращий – 14%”.
До 30 вересня у Львівській області триватимуть Дні профілактики захворювань статевої сфери у чоловіків. Зі слів головного уролога департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрія Боржієвського, основна мета заходу націлена на профілактику і виявлення онкологічних захворювань статевої сфери чоловіків на ранній стадії. Отож, ті з них, хто зауважив якісь проблеми, можуть пройти повне безкоштовне обстеження і одержати консультацію уролога у Львівському регіональному онкологічному центрі, що на вул. Я. Гашека, 2-а (кабінет уролога, перший поверх). Крім цього, обстежитися можна і в будь-якій поліклініці області.
До 30 вересня на Львівщині триватимуть Дні профілактики захворювань статевої сфери у чоловіків
“Кожен чоловік після 45 – 50 років зобов’язаний хоча б раз на рік прийти на консультацію до уролога, – каже Андрій Боржієвський. – Цього року під час акції вперше безкоштовний аналіз на визначення простатичного антигену (PSA) можна зробити у Львівському онкоцентрі. Кров слід здавати натще, три дні перед тим варто утримуватись від статевих стосунків”.
Головний уролог області закликав не довіряти рекламі препаратів для лікування простатиту, не займатися самолікуванням та не звертатися до різних “цілителів”. Тільки консультація у фахівця-уролога допоможе виявити хворобу на ранній стадії і зберегти здоров’я, а часом і життя.
Зі слів заступника головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олега Дуди, існує два види лікування онкологічних захворювань простати – радикальне (операційне втручання, з допомогою якого можна повністю вилікувати онконедугу) та хіміо- і променева терапії (здатні подовжити життя на кілька років).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.56MB / SQL:{query_count}