Виміряй тиск!

У кожного третього українця діагностують артеріальну гіпертензію

Впродовж двох тижнів (до 27 травня) на Львівщині традиційно проводять профілактичну акцію з вимірювання артеріального тиску в населення, повідом­ляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. 
Щороку понад півмільйона українців помирають від недуг, спричинених артеріальною гіпертензією. Нині це захворювання діаг­ностують у 33% дорослого населення. Тобто фактично кожна третя доросла людина має підвищений артеріальний тиск!
Попри те, про наявність підвищеного тиску знають лише 62% людей і лікуються з них лише 23%. Ефективність такого лікування не перевищує 8% серед сільських жителів і 19% серед міських.
“Високий артеріальний тиск сам по собі був би не надто небезпечний, якби не ускладнення, які його супроводжують. У хворих на артеріальну гіпертензію в сім разів вища частота появи інсультів, у шість разів – серцевої недостатності, у чотири рази – ішемічної хвороби серця і удвічі частіше вражаються периферичні судини”, – пояснює головний кардіолог Львівщини, головний лікар державного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру Степан Павлик.
Існує багато факторів ризику, що впливають на підвищення артеріального тиску. Це і спадковість, і вік, і надлишкова вага, і шкідливі звички, і часті стреси. А також підвищений рівень цукру в крові та холестерину. Клінічними проявами гіпертонічного кризу є нестерпний біль голови, інколи короткочасна знепритомнілість, запаморочення, блювання, затерпання кінцівок, біль у ділянці серця, аритмія, раптова задуха.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7604 / 1.53MB / SQL:{query_count}