Щоб дитя було бажаним

На Львівщині розпочався Всеукраїнський тиждень планування сім’ї і репродуктивного здоров’я населення

Уже стало доброю традицією щороку в травні проводити Всеукраїнський тиждень планування сім’ї. Бо для того, щоб народилася бажана і здорова дитина, батькам потрібно заздалегідь планувати вагітність. 
Цього року тиждень, приурочений плануванню сім’ї, триватиме до 18 травня. Його проводять у рамках реалізації Державної програми “Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України, повідомляє прес-служба Львівської обл­держадміністрації. 
Головною метою Все­українського тижня планування сім’ї є привернення уваги урядових, громадських організацій, медичних працівників і населення до вирішення проблем репродуктивного здоров’я родин та подолання негативної демографічної ситуації в Україні. Адже правильне планування сім’ї пов’язане зі здоров’ям майбутніх поколінь та збереженням генофонду нації. 
Щоби проконсультуватися і отримати необхідну інформацію з цього питання, варто звернутися до Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, на базі якого й проводять цей захід. Тут кваліфіковані фахівці допоможуть як подружнім парам, так і окремим особам досягти бажаного – народити дитину, врегулювати перерви між вагітностями, контролювати час народження дитини залежно від віку батьків та інших чинників, визначити кількість дітей у родині, запобігти незапланованій вагітності.
Окрім цього, на Львівщині є 26 кабінетів планування сім’ї, які діють при центральних районних лікарнях, кабінети планування сім’ї в медичних установах Львова, Дрогобича і Стрия. Головним їх обов’язком є проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, пов’язаної з плануванням сім’ї, репродуктивним здоров’ям, вихованням у населення свідомого та відповідального ставлення до дітонародження.
Одним із чинників, які суттєво впливають на репродуктивне здоров’я жінки, є аборт. Торік на Львівщині 5,5 тисячі жінок перервали вагітність. За даними статистики, в нашій області на 100 пологів припадає 19,41 перерваних вагітностей (по Україні цей показник становить 27,6). Кількість медичних (легальних) абортів на терміні до 12 тижнів порівняно з 1995 роком зменшилась у 3,6 рази.
Тож якщо потрібна медична допомога, психологічна підтримка, добра порада або просто інформація – звертайтесь у Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення! Тут чекають кожного, хто потребує конфіденційної бесіди і допомоги. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7773 / 1.54MB / SQL:{query_count}