Перевір родимку – врятуй своє життя!

Сонячні промені можуть спровокувати меланому

Попереду –  спекотне літо, тож лікарі застерігають: під впливом активного сонячного проміння звичайні родимки можуть переродитися у злоякісні новоутвори. Щоб уберегтися від раку шкіри, впродовж цього тижня кожен зможе безкоштовно обстежитися на наявність меланом та немеланомних пухлин у державних і приватних клініках, інформує прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Як зазначив головний позаштатний дерматовенеролог Міністерства охорони здоров’я  України Олександр Літус, вперше до такої ініціативи долучились не лише дерматовенерологи, а й онкологи, терапевти і офтальмологи. Такий підхід дозволить максимально якісно і ретельно обстежити кожного пацієнта.
Зі слів лікарів, найбільш підступним і агресивним новоутвором є меланома. Якщо виявити цю хворобу на пізніх стадіях, то в 90% випадків вона може призвести до смерті. Але якщо її вчасно діагностувати, то дев’ять з десяти пацієнтів можна врятувати. 
 “Кожному слід регулярно оглядати себе. Якщо родимка почала видозмінюватись, треба негайно звернутись до лікаря. Щоб було легше виявити симптоми хвороби, придумали спеціальну абревіатуру – АККОРД”, – каже голов­ний дерматовенеролог Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Юрій Роговський. За цією абревіатурою можна самотужки перевірити стан родимки. Якщо вона у нормальному стані, то: А – асиметрія (родимку умовно можна розділити на дві рівні частини); К – краї (повинні бути рівні); К – кровоточивість (не повинно бути); О – окрас (рівномірний); Р – розмір (що більша родимка, то небезпечніша); Д –динаміка (будь-які зміни – колір, краї, тріщини, тощо)”. Якщо хоча б два параметри з перелічених змінилися, краще одразу ж звернутися до дерматолога.
Головною причиною раку шкіри лікарі вважають ультрафіолетове опромінення. Тому під час відпочинку не рекомендують засмагати з 10.00 до 16.00. А в дозволені години обов’язково користуватися сонцезахисними кремами і вдягати сонцезахисні окуляри. Адже, крім раку шкіри, існує ще й така рідкісна хвороба, як меланома ока, яка також виникає внаслідок негативної дії ультрафіолетових променів. 
Та не всі сонцезахисні окуляри можуть уберегти очі від ультрафіолету. Не варто носити блакитні або фіолетові. Промені, що проходять через скло таких кольорів, дуже шкідливі для очей. Віддавайте перевагу окулярам з коричневим або зеленим склом.

До теми:

Список державних і недержавних лікувально-профілактичних установ,де можна безкоштовно перевіритися на наявність меланоми:
• Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер:
м. Львів, вул. Коновальця, 1 – поліклінічне відділення,
тел. (032)238-56-42;
• Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер:
м. Львів, вул. Коновальця, 5 – стаціонарне відділення,
тел. (032) 238-56-46;
• Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер:
с. Сокільники, вул. Данила Галицького, 2; ІV відділення,
тел.(032) 227-03-30;
• Львівський шкірно-венерологічний диспансер №2:
м. Львів, вул. Замарстинівська, 83; поліклінічне відділення,
тел. (032) 252-03-49;
• Клініка “Леодерм”:
м. Львів, пр-т Червоної Калини, 29; на базі кафедри поліклінічної справи, сімейної медицини та дерматології, венерології,
тел. 050-5191010;
•”Клініка Новодерм”:
м. Львів, вул. Сахарова, 32, тел. (032) 240-08-13;
• Медичний заклад “Медицина ока”:
м. Львів, вул. Коновальця, 33, тел. (032) 295-34-70;
• Кафедра поліклінічної справи, сімейної медицини та дерматології, венерології ЛДМУ ім. Данила Галицького:
м. Львів, вул. Коновальця, 1, тел. (032) 238-56-37;
• Військово-медичний клінічний центр Західного регіону:
м. Львів, вул. Личаківська, 26, тел. (032) 275-95-00;
• Поліклінічне відділення обласного онкодиспансеру:
м. Львів, вул. Єфремова, 59, тел. (032) 237-58-20.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8626 / 1.56MB / SQL:{query_count}