Як уберегтися від кліщів?

“Цими вихідними всією сім’єю гуляли в одному з парків Львова. І все було б ідеально, якби не кліщі. Нашому 10-річному синові цей паразит уп’явся біля вуха. Пощастило, що неподалік була лікарня, і медикам вдалося швидко його витягнути. Розкажіть, будь ласка, як уберегтися від кліщів та якою повинна бути перша допомога?” Інна Круковець, м. Львів

Ірина Фесенко, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”:
– Під час відпочинку в парках та скверах, неподалік лісових масивів, озер, роботи на дачних ділянках варто пам’ятати про небезпечних переносників інфекційних і паразитарних недуг – іксодових кліщів, укус яких може спричинити хворобу Лайма.
Найчастіше вони впиваються в одяг, коли людина торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Паразит вибирає місця для присмоктування з ніжною тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови). Крім того, він може потрапити до житла з букетом квітів, собаками та іншими тваринами. При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі (у Львові це Стрийський парк, Шевченківський гай, лісопосадка на Сихові, смт Брюховичі), рекомендується вбирати світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, закрите взуття, на голові повинна бути панама чи капелюшок. Якщо кліщ все-таки уп’явся в тіло, необхідно звернутися до травмпункту або лікаря-інфекціоніста територіальної поліклініки, який зможе подати кваліфіковану допомогу чи консультацію. Якщо ж кліщ вдалося видалити самотужки, місце присмоктування необхідно обробити спиртовим розчином йоду або зеленкою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7997 / 1.53MB / SQL:{query_count}