Чому з’являються мозолі на ногах?

“Від кожного нового взуття, яке б не купила – чи на танкетці, чи на високих підборах, чи на низьких каблуках – у мене відразу ж з’являються мозолі. Ходити вже не маю в чому, дійшло до того, що взуваю лише м’які балетки. Підкажіть, будь ласка, чому з’являються мозолі на ногах і що робити, аби їх якнайшвидше позбутися?” Уляна Кравчук, м. Львів

Олександр Ладний, ортопед-травматолог:
– Причин появи мозолів від взуття може бути кілька – і незручна колодка, і занадто ніжна шкіра, і підвищена пітливість ніг. Купивши нове взуття, не варто у ньому відразу ж довго ходити – треба обме­житися невеликими прогулянками. Бажано скористатися й засобами для розтягування, гелевими подушечками чи ортопедичними устiлками, що перерозподіляють навантаження на стопу.
Якщо ж взуття таки натерло ноги, допоможуть пластирі від вологих мозолів. Найзручнішими є прозорі  силіконові, які добре тримаються. Якщо утворилися пухирці, в жодному випадку не проколюйте їх, бо до рани може потрапити інфекція! Якщо мозолі сухі, допоможуть пом’якшувальні ванночки із содою та пемза.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7639 / 1.52MB / SQL:{query_count}