Нижчі ціни на ліки для гіпертоніків

Щоб скористатися знижкою, жителі Львова та області повинні проконсультуватися з лікарем і отримати рецепт

 Щоб скористатися знижкою, жителі Львова та області повинні проконсультуватися з лікарем і отримати рецепт


На Львівщині вже другий рік поспіль діє пілотний проект запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки цій програмі хворі на гіпертонію мають змогу за відповідними рецептами купувати гіпотензивні препарати за зниженими цінами. Але чи то через необізнаність самих недужих, а чи через небажання лікарів розголошувати цю інформацію такою можливістю скористалося дуже мало людей, які щороку могли б економити на цих препаратах від 500
до 1 000 грн.
“У рамках цієї програми в обласне управління охорони здоров’я надійшло два мільйони гривень! Наразі використали тільки 145 тисяч, – зазначив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб. – Видавши постанову про державне регулювання цін на препарати, які лікують гіпертонічну хворобу, в уряді придумали такий механізм: якщо в аптеці певний препарат коштує 20 гривень, то пацієнти, які беруть участь в проекті, купують його за 15 чи 13 гривень. Цю різницю аптеці відшкодовує держава”. 
Зі слів Володимира Зуба, для того, щоб механізм працював, пацієнт повинен отримати рецепт у лікуючого лікаря. Далі з тим рецептом людина має звернутися у визначені аптеки, що підписали угоду з обласним управлінням, вибрати препарат тієї чи іншої фірми і купити його значно дешевше. Однак за зниженою ціною пацієнт може придбати не всі препарати, а тільки визначені, в яких є сім молекул або діючих речовин, а саме: енелаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін.
“На сьогодні у Львові, згідно з розпорядженням голови ЛОДА, визначені 73 аптеки, задіяні в пілотному проекті. Кожен лікар, виписуючи рецепт на лікарський засіб проти гіпертонії, зобов’язаний пояснити пацієнтові, в яку найближчу аптеку він може звернутися і купити ліки за зниженою ціною”, – додав Володимир Зуб.
До речі, станом на 9 квітня 2013 р. усі сім лікарських молекул містяться у більш ніж 178 торговельних найменуваннях, перелік яких постійно поновлюється. З ним пацієнти можуть ознайомитися у лікаря або ж у аптеці, де купуватимуть ліки за рецептом.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7955 / 1.54MB / SQL:{query_count}