Пологи без страху

“Пошта” побувала на заняттях у “Школі народжувати” та довідалася, навіщо у пологовий необхідно брати коньяк і шоколад

“Пошта” побувала на заняттях у “Школі народжувати” та довідалася, навіщо у пологовий необхідно брати коньяк і шоколад

Поповнення у родині завжди пов’язане з очікуванням, неспокоєм, нерідко тривогою, страхом… Особливо якщо це перша вагітність. Адже скільки розмаїтих історій можна почути від колежанок або ж прочитати у інтернеті. Однак не все так страшно, як розповідають. Головне змінити своє ставлення до пологів, правильно на них налаштуватися. Допоможуть у цьому заняття та консультації в “Школі народжувати”, що діє при Центрі родини Фонду святого Володимира. На ці заняття запрошують не тільки майбутніх мам – заохочують приходити подружжя, аби й татко вже відтепер відчував свою потрібність, відповідальність.

Тут навчать, як позбутися страху, зарадити собі у випадку незначних труднощів, що виникають у останньому триместрі вагітності, як правильно поводитися під час пологів, аби мінімізувати біль та відчути весь спектр радості і щастя від першої зустрічі з немовлям, успішно годувати грудьми та доглядати дитинку.

Практичні заняття включають гімнастику для вагітних і дихальні вправи, що допоможуть виробити необхідні для пологів навички. Окрім того, можна дізнатися й про дуже конкретні практичні речі. Такі як, наприклад, що варто взяти зі собою у пологовий, як збагнути, що вже час їхати до лікарні, та що потрібно для того, аби батько не чекав у приймальному відділенні, а брав активну участь у народженні дитини, допомагав жінці. 

Зрештою, як довідалися подружжя, що зголосилися до участі в експрес-курсі, роль тата дуже важлива, а його допомога – суттєва. Уже під час підготовки до пологів він може стати домашнім інструктором з дихання. Адже на відміну від жінок, які дихають грудьми, чоловіки дихають черевом. Такий тип дихання допоможе зменшити біль при переймах та сприятиме швидшому народженню дитинки. Дихальні вправи потрібно виконувати щодня по кілька разів, доводячи їх до автоматизму. Крім того, майбутні матері мали змогу довідатися, як розвантажити хребет, які ще вправи допоможуть полегшити біль при переймах.

Зі слів інструктора школи Світлани Мокрик, яка сама народила семеро дітей, поява на світ немовляти – важка праця, що за деякими підрахунками потребує сил, необхідних для вивантаження двох вагонів щебеню! І якщо татко готовий взяти на себе бодай часточку цієї роботи, мамі буде набагато легше. Наприклад, під час переймів може робити легкий відволікаючий масаж, допомагати правильно дихати, а під час пологів – зосередитися жінці на вказівках лікаря.

Сама пані Світлана лише перед п’ятими пологами пройшла курс у “Школі народжувати” і відчула суттєву різницю: при правильній психологічній та фізичній підготовці породіллі в пологовому залі набагато легше, а отже, вона може краще пізнати радість материнства, пережити щастя, яке ні з чим іншим не порівняти.

Акушер-гінеколог Руслана Корпан розповіла, як правильно поводитися під час пологів, навіщо і коли саме потрібна стимуляція, що належить узяти в пологовий. Бо, окрім необхідних для мами засобів гігієни та одягу, знадобиться… коньяк і шоколад.  Перший, звичайно ж, у мінімальній кількості, допоможе зняти стрес та включитися в процес пологів, а другий додасть сил та нормалізує гормональний фон, який на той час може “стрибати”. Якщо на пологи йде і татко, то для нього треба взяти, приміром, канапки, адже процес може затягнутися, а тривале голодування і стрес можуть стати причинами  зомлівання (про що так часто люблять розповідати).

Про те, як правильно прикласти дитинку до грудей, та інші маленькі і великі хитрощі грудного вигодовування розповіла координатор школи Оксана Мельник, а її чоловік поділився враженнями від участі в пологах. Майбутні мами довідалися, у яких позиціях можна годувати немовля материнським молоком, як правильно це робити, а також здобули деякі навички та отримали поради на практичному занятті з ляльками. 

 

“Школа народжувати” запрошує на:

Постійно діючі курси (8 – 10 занять).

Двічі на тиждень:

вівторок (17 – 19 год.) – Руслана Корпан;

середа (18 – 20 год.) – Світлана Мокрик/Оксана Мельник.

Попередній запис. 

Програма занять містить 4 блоки:

1. Вагітність.

2. Пологи.

3. Грудне вигодовування.

4. Догляд дитини.

Приєднатися до групи можна будь-коли – тематика занять повторюється по колу. Можливі й індивідуальні консультації (попередній запис).

Експрес-курс для тих, в кого обмаль часу

Субота або неділя (на вибір) зустріч на кілька годин (формуються групи по 5 – 8 пар).

Практичні заняття, основи з основ, які допоможуть впоратися з труднощами пологів, грудного вигодовування і догляду дитини.

Попередній запис.

Орієнтовна програма:

1. Коротка консультація гінеколога.

2. Способи релаксації під час вагітності, масаж.

3. Тренування дихання під час пологів – перейми і потуги.

4. Правила успішного грудного вигодовування, тренування правильного прикладання.

5. Запрошений гість: чоловік, що був партнером дружини під час пологів, розповідає про свої враження і досвід.

6. Основи догляду дитини/тренувальні ляльки: вдягання, купання, гігієна, масаж/.

7. Міні-фотосесія з професійним фотографом.

А ще комфортний зал, фітболи, подушки, тренувальні ляльки тощо.

Додаткова інформація та попередній запис

за номером телефону: 067 280 15 21 або 240 18 02 

Заняття проводять за адресою:

Центр родини (при храмі Христового Воскресіння),

вул. Городоцька, 319-а. 

 

ДОВІДКА

У Центрі родини діють такі навчально-пізнавальні студії та школи для дітей і підлітків:

• “Малюк” – англійська мова, розвивальна  гімнастика, пізнавальний розвиток, образотворче мистецтво, музика (від 1,5 до 3 років).  

• “Гармонія” – математика і логіка, розвиток мовлення, англійська мова, музика, образотворче мистецтво, розвивальна  гімнастика (від 3 до 6 років).

•образотворчого мистецтва (від 5 років); 

•іконопису (від 10 років);

•англійської мови (для школярів, студентів);

•комп’ютерна (школярі, студенти, особи старшого та похилого віку); 

•театральна “Котигорошко” (від 5 років);

• крою та шиття (від 12 років);

•спортивно-юнацька “Гарт” – бойове мистецтво ушу та духовний розвиток підлітків (від 9 років);

• фітнес (від 16 років);

• народного танцю “Дзвіночок” (від 5 до 13 років);

• дизайну – бісер, створення м’якої забавки, в’язання, листівки

(від 10 років);

• естрадної пісні “Промінчики” (від 5 років);

•гри на фортепіано (від 5 років).

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7618 / 1.61MB / SQL:{query_count}