Для тіла і душі

Подобатися собі, мати чудову фігуру та гарний настрій за 15-20 хвилин на день допоможуть заняття каланетикою. Кому з нас не хочеться бути струнким та мати чудову, підтягнуту фігуру, впевненість у собі та завжди гарний настрій.

Подобатися собі, мати чудову фігуру та гарний настрій за 15-20 хвилин на день допоможуть заняття каланетикою

Кому з нас не хочеться бути струнким та мати чудову, підтягнуту фігуру, впевненість у собі та завжди гарний настрій. Один із методів досягнення бажаного результату – це каланетика – унікальна система вправ, що активізує м’язи та дає чудові результати. За свою недовгу історію вона стала улюбленою гімнастикою американок, підкорила Європу та завойовує популярність в Україні.
Вправи замість операції
“Це система комплексних статичних вправ, розроблена американкою Каллан Пінкней, спрямованих на скорочення і розтягнення м’язів. Підраховано, що одна година занять каланетикою дає організмові навантаження, яке дорівнює семи годинам класичного шейпінгу або 24 годинам аеробіки. Це один з нових напрямків фітнесу, який ще називають спокійним схудненням”, – розповідає тренер Катерина Цьовх.
За її словами, Каллан Пінкней розробила цей комп­лекс вправ на початку 80-х років ХХ століття Після одинадцяти років мандрівок світом через перевантаження та погане харчування вона потерпала від болю в колінах та спині. Лікарі рекомендували операцію. Тоді Каллан придумала такі вправи, які б не провокували нові спазми і біль у спині. Минуло зовсім не багато часу, і вона була просто вражена тим, наскільки міцним і сильним стало її тіло. Болі у спині також зникли.
Спокійне навантаження
Комплекс вправ каланетики складається з 29 статичних поз, в основі яких лежать асани йоги. Під час їх виконання працюють усі м’язи одночасно, а при регулярних заняттях пришвидшується обмін речовин, тому каланетика – це чудовий спосіб корекції фігури. Крім того, зазначає тренер, вправи допоможуть впоратися із остеохондрозом, болями в шиї та попереку.
Займатися за цією системою можна як у фітнес-клубі, так і вдома, адже для цього не потрібне спеціальне обладнання. А оскільки не потрібно виконувати різких рухів, то й можливість травмуватися малоймовірна.
За словами Катерини Цьовх, на початкових етапах потрібно займатися тричі на тиждень по годині, а коли ефект буде візуально помітним (а це видно буквально через кілька тижнів), то кількість тренувань можна знизити до двох. Після досягнення бажаного результату час занять можна скоротити до однієї години на тиждень, або розділити на 2-3 заняття по 15-20 хвилин.
Ці заняття – це також ефективне емоційне розвантаження, адже оскільки вправи статичні і виконуються під легку музику або взагалі у тиші. Людина має можливість розслабитися, забути щоденні турботи і повністю віддатися відчуттям свого тіла. Не дарма цей вид фітнесу входить до комплексу “Розумне тіло” – під час тренування зайві думки відходять,  минають стреси, а натомість відбувається приплив позитивної енергії, настрій покращується. 
Однак тренер застерігає, що, незважаючи на простоту вправ, надмірне захоплення каланетикою може призвести до неприємних наслідків для здоров’я. Потрібно пам’ятати, що комплекс вправ розрахований насамперед для людей, які звикли до регулярного фізичного навантаження. “Також існує ряд протипоказань: захворювання серцево-судинної системи, асматичні хвороби. Людям, у кого є проблеми із зором або хребтом, а також тим, хто недавно переніс інфекційне захворювання, перед початком занять необхідно проконсультуватися з лікарем”, – застерігає Катерина Цьовх.
Вікових обмежень для за­нять каланетикою немає, ад­же через спокійний темп цей вид фітнесу доступний і молоді, і старшим людям.

ДО ТЕМИ:

Рекомендації тренерів:
Виконуйте лише ті вправи, які можете, і не змушуйте своє тіло до того, до чого воно ще не готове.
На початку частіше відпочи­вайте, якщо ж відчуваєте біль у м’язах, то не перевантажуйтеся.
Бажано виконувати вправи перед дзеркалом, щоб спостерігати за собою і краще виконувати рухи.
Дихання – рівномірне, намагайтеся його не затримувати.
Вправи виконуйте у тиші, в іншому випадку збивається темп.
Вага відразу не зменшиться, а, навпаки, може трохи збільшитися – це пов’язано з тим, що треновані м’язи важать більше.
Спочатку живіт також може трохи збільшиться. Однак не варто хвилюватися – при подальших тренуваннях все зійде і внормується. 
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7618 / 1.57MB / SQL:{query_count}