Більше грошей на дітей

Допомогу збільшуватимуть чотири рази впродовж року. Батьки, в яких перше маля народиться у грудні 2011-го, отримають майже на 1200 грн більше, ніж ті, у кого дитина народилася на початку року

Допомогу збільшуватимуть чотири рази впродовж року. Батьки, в яких перше маля народиться у грудні 2011-го, отримають майже на 1200 грн більше, ніж ті, у кого дитина народилася на початку року

Соціальні виплати цього року прив’язали до прожиткового мінімуму громадян. Оскільки прожитковий мінімум збільшуватиметься у січні, квітні, жовтні та грудні, то, відповідно до нього, збільшуватимуться розміри допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, опікунам, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства.

Це стосується і виплати соціальної допомоги при народженні дитини. Якщо торік батьки дітей, що народилися 2010 року, отримували однакову допомогу при народженні дитини, то тепер її розмір залежатиме від того, в якому місяці маля з’явиться на світ. На тих діток, які народяться наприкінці 2012 року, батьки отримають допомогу на тисячу гривень більшу, ніж ті, чиї малюки народилися на початку року.

“Із січня 2011 року разова допомога при народженні дитини визначається від періоду, в який народяться ці діти. Якщо, скажімо, у 2010 році розмір допомоги при народженні дитини становив 12 240 грн не залежно від того, в якому місяці року дитя народилася, то з 2011 року сума допомоги буде залежати від часу народження”, – розповіла заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА Оксана Яковець.

Сам механізм виплати, як пояснила посадовець, залишається без змін. Спочатку матері отримають одноразову виплату, яка становить дев’ять прожиткових мінімумів, решта суми – поступово. На першу дитину протягом наступних 12 місяців, на другу – протягом 24, на третю і кожну наступну – протягом  36-ти рівними частинами у порядку, встановленому урядом.

Сума одноразової виплати також буде зростати за всі ці періоди. Якщо з 1 січня одноразова допомога для всіх становитиме 7344 грн, то з 1 грудня вона буде  7803 грн.

Зміняться і виплати на дітей із малозабезпечених родин. Відповідні зміни внесені до ст. 15 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, які передбачають доплату матерям із таких сімей на кожну дитину віком від трьох до 13-ти років. Так, на дитину віком до шести років рівень забезпечення збільшено на 40% і становить 408 грн, а на дитину віком від 6-ти до 18 років – на 67% і становить 488,5 грн.

“Крім того, розмір державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям на кожну дитинку віком від трьох до 13 років збільшиться на 60 грн, а на кожну дитину від 13-ти до 18 років – на 100 грн. Ці зміни передбачені і на наступні роки”, – запевняє Оксана Яковець.

Розмір допомоги розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але він не може бути менший 130 грн. Тобто, якщо розрахунковий середній розмір допомоги становить 250 грн, але при цьому в сім’ї є двоє неповнолітніх дітей віком від трьох до 13 років та від 13-ти до 18 років, то розмір допомоги збільшиться відповідно на 160 грн і становитиме 410 грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7626 / 1.56MB / SQL:{query_count}