“Ми будемо діяти по-військовому рішуче”

Генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, екс-заступник глави СБУ, про вимогу ввести в країні надзвичайний стан і загрозу для незалежності України

Генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, екс-заступник глави СБУ, про вимогу ввести в країні надзвичайний стан і загрозу для незалежності України

Останніми днями український інформаційний простір сповнений дискусій про можливість і навіть необхідність запровадити надзвичайний стан. Нагадаємо, як писала "Пошта" у минулому номері, із вимогою запровадити в країні НС офіційно виступили Олександр Скіпальський, екс­заступник глави СБУ, Геннадій Курдаков, генерал армії, та лідер політичної партії "Нова сила" Юрій Збітнєв. Серед їхніх основних вимог - відставка Кабінету Міністрів України, розпуск Верховної Ради України, відставка керівного складу РНБО, запровадження надзвичайного стану і перенесення строків президентської кампанії на осінь 2010 року.

У п'ятницю ввечері секретар Ради нацбезпеки та оборони Раїса Богатирьова заявила, що конституційні підстави для запровадження надзвичайного стану існують.

Правда, вже у неділю Президент Віктор Ющенко заявив, що підстав для оголошення надзвичайного стану у зв'язку з епідемією грипу немає. "Грип став одним з піарів виборчої кампанії", - вважає Президент.

Зважаючи на те, що епідемія грипу вже кілька тижнів поспіль є об'єктом великої політичної гри, а, отже, безупинно використовується з різноманітними політичними цілями, "Пошта" вирішила прослідкувати за логікою однієї з актуальних на сьогодні "стратегій". Пропонуємо бліц­інтерв'ю із генерал­лейтенантом Олександром Скіпальським.

- Пане Олександре, яка мотивація Вашого заклику про запровадження в країні надзвичайного стану? Що дає Вам підстави говорити про небезпеку теперішньої ситуації в Україні?

- Ми дали оцінку ситуації з посиланням на провідних політиків і на двох керівників держави - голову Служби безпеки Валентина Наливайченка та Президента Віктора Ющенка.

Президент оцінив теперішню владу як таку, що неспроможна справлятися з покладеними на неї функціями. А Валентин Наливайченко повідомив РНБО, що в країні, у зв'язку з епідемією, владний механізм не спрацював.

Тому ми вважаємо, що держава працює сьогодні в умовах такої загрози, яка була б тоді, коли епідемія грипу тривала б на фоні військових дій. На нашу думку, остання можливість порятунку ситуації - запровадити надзвичайний стан, і відтермінувати проведення виборів як мінімум на рік. Я не уявляю, як можуть відбутися повноцінні вибори в умовах карантинів, блокад, депресії у суспільстві. Але у Президента ще є шанс, бо якщо він втягнеться у вибори, то він їх не виграє, але саме вибори можуть спричинити великі проблеми в Україні. Якщо Президент не виправить ситуацію, вона буде ускладнюватися, боротьба між кланами триватиме, влада почне себе нищити і руйнувати, а суспільство опиниться у ще більшому хаосі. Хтось мусить навести порядок, тому патріотичні сили повинні об'єднатися для готовності діяти, відповідно до Конституції. А пізніше - затвердити нову Конституцію і привести український народ до влади.

Ми готові допомогти. На­ше головне завдання - навести в Україні порядок, згідно із законом, але повійськовому рішуче, і таким чином передати владу народу.

- Чи маєте готові списки нових кандидатур - до РНБО та чільників міністерств? Хто вони?

- Так маємо. Але я вам їх не назву.

- Ви пропонуєте Президентові запровадити надзвичайний стан чи вимагаєте?

- Це була пропозиція, але й вимога одночасно. Ми чітко наголосили, що це його останній шанс - навести в Україні порядок. А не чекати, поки Україна почне зникати як незалежна держава.

- Виглядає майже на військовий переворот...

- Ні, зовсім ні. Це навіть не ГКЧП. Військові перевороти не робляться на пресконференціях, вони заздалегідь довго і сплановано готуються. Ми, як люди військові, і керівники спецслужб, знаємо як це відбувається. Натомість наша пропозиція - це демократичний крок людей, які не можуть сидіти і мовчати.

- Коли говорите слово "ми", кого маєте на увазі, крім себе?

- Тисячі людей, які об'єднані в громадські організації і які підтримують нашу позицію. Я не одинак, і моє звернення не спонтанне. Є десятки тисяч людей, які нас підтримають.

- Які речові "докази" такої підтримки у Вас є? Можливо, звернення людей, їхні заяви, відкриті листи?

- Це наші внутрішні питання, і я не буду розкривати це для своїх противників.

- Хто з політиків або з відомих людей підтримує Вас?

- Звертайтеся до Юрія Збітнєва, і хай він вам все розповість.

Розмовляла
Світлана Одинець

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8699 / 1.58MB / SQL:{query_count}