Пам’ятник Голокосту в Ужгороді

В Ужгороді на території єврейського кладовища встановлено пам'ятник жертвам Голокосту.

В Ужгороді на території єврейського кладовища встановлено пам'ятник жертвам Голокосту.

Пам'ятник створено у вигляді двох з'єднаних мармурових плит, між якими горить свічка. Монумент споруджено на кошти благодійників.

Як повідомив на церемонії головний рабин Ужгорода і Закарпаття Менахем Мендель, це перше масове поховання жертв Голокосту, виявлене в Закарпатській області. "Шість років ми працювали над пошуком такого поховання, бо були свідчення очевидців. Зрештою, знайшли місце і підтвердження - записи в угорських писемних джерелах", - уточнив він.

Рабин зазначив, що саме закарпатські євреї першими в Україні постраждали під час Другої світової війни. Нинішнє Закарпаття в той час перебувало у складі хортистської Угорщини, яка виступала на боці фашистської Німеччини, тому першими в гетто забрали саме закарпатських євреїв.

За словами Менделя, тільки в гетто в Ужгороді було зібрано понад 17 тисяч євреїв, які півтора­два місяці без їжі, води та санітарних умов жили на території цегельного заводу. Саме там загинуло багато євреїв, і більш ніж 200 з них таємно поховав житель Ужгорода, який не був євреєм. Саме це поховання, за словами головного рабина Закарпаття, і виявлено.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8490 / 1.53MB / SQL:{query_count}