Три дні патріотичного драйву

Як святкували 117-річчя Коновальця

Як святкували 117-річчя Коновальця

Марія Турчина
zas.jpg
Готування до вечірнього концерту
Марія Турчина
zas2.jpg
В очікуванні початку забави
Марія Турчина
zas1.jpg
Кожен охочий міг спробувати себе у ролі гончара

Село Зашків Жовківського району Львівської області є батьківщиною полковника Євгена Коновальця. Але вже три роки поспіль саме у цьому селі відбувається молодіжний фестиваль "Зашків", приурочений до дня народження Провідника.

Першого дня заходу тут відбувся відбірковий тур Всеукраїнського молодіжного фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Срібна підкова", переможцем якого стала Ольга Садова, а почесне друге місце посіла чернівчанка Марина Тимофійчук. Завершилось дійство спільним гала-концертом, у якому виступили не лише учасники, а й члени журі, зокрема, Наталка Криничанка, Олександр Смик, Едуард Драч. За словами організаторів фестивалю, вперше було розділено бардів, рок- і фольк-виконавців на окремі дні і виконавців авторської пісні переведено на рівень конкурсу.

А другий день став розпалом забави. Якщо досі тут перебувало лише близько тисячі осіб, то на третю годину дня суботи було вже понад три тисячі, а делегації все прибували. Очікували на вечір 10 тисяч відвідувачів, що поселяться у наметовому містечку, та 5 тисяч, що відвідають концерт автівками або пішки. Хотілось би вірити у те, що той натовп, який стрибав, танцював під сценою під час виступу "Гайдамаків", налічував саме таку кількість.

Приємно відзначити, що на фестиваль з'їхались не лише представники Львівської області, а й заледве не з усієї України. Організатори зауважили, що вперше за три роки почали співпрацю з освітянами - понад 150 школярів відвідало цьогорічну забаву.

Останній день фестивалю розпочався Службою Божою. І цього дня барди та рок-виконавці поступилися сценою молодим фольковим колективам.

Здоровий спосіб життя молоді - це найголовніше, тому на території табору придбати алкогольні напої було неможливо, але винахідлива молодь робила рейди у село, залишаючи порожні пляшки не лише у смітниках. А на ранок третього дня кудись зникли біотуалети, а охочим задовольнити "поклик природи" залишився ліс.    

Що ж, фестиваль молодий... Три роки - це лише початок, тому маємо надію, що усі орга­нізаційні мінуси з часом перетворяться на плюси. Адже лише досвід найкращий вчитель.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8847 / 1.55MB / SQL:{query_count}