Вільні. Нескорені. Сміливі

Перший цілковито жіночий обмін: 108 українок звільнили з полону. Найстаршій виповнилося 62 роки, наймолодшій – 21 рік

Їхні рідні чекали, вірили, молися, стукали у всі можливі двері високопосадовців і таки дочекалися звільнення доньок, сестер, мам, бабусь. Цього тижня відбувся перший цілковито жіночий обмін: 108 українок звільнили з полону. 
Згідно з інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, це 37 евакуйованих з «Азовсталі», 11 офіцерів, 85 – рядових та сержантів.
На волі і мама маленької Аліси з «Азовсталі» – медикиня Вікторія – їх розлучили ще навесні
Серед 108 визволених жінок – 47 представниць Збройних сил України, зокрема ТрО, 32 – військовослужбовиці ВМС України, представниці Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Звільнено й 12 цивільних жінок. Найстаршій зі звільнених полонених 62 роки, наймолодшій – 21 рік.

На волі і мама маленької Аліси з «Азовсталі» – медикиня Вікторія – їх розлучили ще навесні. Тепер дівчинка нарешті обійме свою маму. 
Захисниць доправили до медичних закладів, де вони проходитимуть подальшу реабілітацію
Серед звільнених й жінки, незаконно ув‘язнені в ордло, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», яка виявлялась у перевезенні гуманітарної допомоги для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» та «тероризм».

«Це був нервовий обмін. Надто багато подробиць і моментів, які могли вплинути на процес, змінити його перебіг. Під час обмінів завжди багато ризиків, які треба прораховувати від моменту підготовки та під час самого процесу», – повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. – Дякую за чудову роботу Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими і всім причетним. Україна не залишить нікого. Бо українці – це найвища цінність держави. Звільнимо всіх».
Захисниць доправили до медичних закладів, де вони проходитимуть подальшу реабілітацію та зустрінуться зі своїми рідними. «Звільнених очікує надання медичної допомоги, реабілітація та, за потреби, психологічна та соціальна підтримка. Держава надасть всю необхідну допомогу щодо відновлення документів та надасть супровід у інших нагальних питаннях», – зазначив Уповноважений з прав людини Верховної ради України Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що у вересні з полону звільнили 205 громадян України, зокрема командирів з «Азовсталі». На волі керівники «Азову» – командир Денис Прокопенко «Редіс» та його заступник Святослав Паламар «Калина», а також командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський «Волина», командири Денис Шлега, Олег Хоменко. Всі п’ятеро перебуватимуть у Туреччині у безпечних умовах. Звільнені 108 бійців легендарного «Азову», також нацгвардійці, морпіхи, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, працівник СБУ.
Дай Боже, аби всі дочекалися своїх рідних з полону й міцно обійняли. Віримо, що всі українці повернуться додому!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8165 / 1.57MB / SQL:{query_count}