«Сильний спротив України і політика санкцій діють. Та санкції потрібні жорсткіші!»

Ганна Гопко, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», – про сміливість українців, потребу військової допомоги та важливість акцій підтримки у світі

США та країни-союзники повинні робити значно більше, бо на карту поставлена безпека не тільки України, а й всього світу! «Україна перемагає. Та нам потрібно більше військової допомоги для захисту. Що оперативніше і більше отримаємо допомоги, то менше втрат і швидше омріяна перемога», – акцентує «Львівській Пошті» голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», боєць міжнародного фронту Ганна Гопко. Від початку війна вона зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, конгресменами і сенаторами США, урядовцями Польщі та Бельгії, членами естонського парламенту та багатьма іншими високопоставленими особами, щоб забезпечити міжнародну допомогу для України. 
Ганно, у Польщі разом з представниками громадськості ти мала вже багато зустрічей з високопоставленими особами з різних країн. Які меседжі ти до них доносиш і яка була їх реакція на уламки російських ракет, які ти привезла з України? 
4 березня у Варшаві ми відкрили міжнародний центр з української перемоги. Це було важливо. Тоді світ вагався, чи встоїть Україна. І ключовим було завдання пояснити, що бліцкриг росії провалився. При цім не було у західного світу стратегії, а що робити з Україною, яка виграє.
Я не сумніваюся, що Україна переможе. Українці віддають життя за демократію проти авторитаризму, проти тиранії
З ким працюємо? Це Дарія Калинюк, членкиня правління «Центру протидії корупції», Ольга Айвазовська, голова правління ГО «Опора». Вже запущено ресурс, коли українці можуть давати свої свідчення онлайн і писати – russiancrime.org. Це фіксація воєнних злочинів росії. Збираємо базу для того, аби путіна засудити. 
Наш центр працює у двох напрямках. Перший і стратегічний – виграти війну через максимальну підтримку заходу, зокрема мовиться про пришвидшення надання зброї, гуманітарної допомоги, підтримку української банківської системи.
Меседжі ж залежно від потреб і ситуації. Меседж, який ми зараз доносимо, – Україна не прийме нейтральний статус. Зустрічі були не лише з американцями. Була зустріч з урядовцями з Бельгії. Чому це важливо? Коли говоримо про допомогу містам, то потрібно аби місцеве самоврядування різних країн, і не лише ЄС, визначило міста-побратими і щоб робота з допомоги вже розпочиналася. Мовиться і про допомогу внутрішньо переміщеним особам. Потрібно допомогти Україні завершити війну з перемогою і тільки тоді не буде біженців. Поляки, які є хабом підтримки України, проявляють певне лідерство щодо плану відновлення України згодом. На перспективу важливим є план Маршала. Мовиться про міжнародну коаліцію держав за відбудову України. План повинен мати достатні можливості для управління великими, середніми та малими проєктами із загальним бюджетом у сотні мільярдів доларів, знаючи, що потреби в міжнародній допомозі зростають у геометричній прогресії.
Приклад для українців, Герой нашого часу – командувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний
Міжнародна коаліція керуватиме підготовкою та виконанням плану відновлення України. Важливо підтримати й банківську систему України, аби не було колапсу, аби могли зробити виплати, армія, зарплати. Ми запитували конгресменів, а чому вони не їдуть бодай до Львова? 
Тобто вони бояться їхати до Львова?
Так, у них був страх. Особливо після авіаудару по Яворівському полігону. Ми їм привезли уламки крилатої ракети. Інформуємо, як українська армія успішно знищує російські танки, літаки, гелікоптери. Розповідаємо, які українці сміливі і мужні!
Війни виграють на полі бою! І саме цей непереможний дух кожного військового – це якраз забезпечить нам перевагу на дипломатичному фронті
Яка саме міжнародна допомога зараз потрібна Україні якнайбільше?
Зброя, зброя і зброя. Є конкретний перелік з боку України. І підтримка буде. Ми сильні, але нам потрібно більше зброї. Наш меседж до них: ви не закрили неба, але допоможіть нам з протиповітряною обороною. Тобто, дайте нам те, чим ми зможемо самі себе захистити.
Які країни зараз серед наших найбільших друзів у допомозі? Хто зараз є стратегічними партнерами – країнами-союзниками України?
Зараз не варто когось окремо виділяти. Певна: від лідерства і «зеленого» світла США багато чого залежить. Цього тижня президент США Джо Байден їде у Європу, де буде саміт НАТО. У його планах і поїздка до Польщі. Нам важливо пояснювати, що ми, українці, зі щитом – ми не щит. І за Будапештський меморандум вони повинні платити і дякувати. В Україні є дух боротьби українського народу, потужність армії і з нами Господь. Я не сумніваюся, що Україна переможе. Україна – духовна житниця збанкрутілого і черствого на цінності західного світу. Українці віддають життя за демократію проти авторитаризму, проти тиранії. Цей інструмент на них впливає. Ми свою боротьбу продовжуємо далі. 
Що тебе найбільше вражає у наших бійцях, волонтерах, загалом українцях?
Неймовірна сміливість українців, незважаючи на те, що всім здавалося, що сили нерівні. Ми виграємо. І це довели за цей місяць війни. Ми будемо відстоювати всі міста України. Приклад для українців, Герой нашого часу – командувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний. На полі бою завдяки нашим бійцям, нашим Героям, триває щоденна боротьба за Україну.
В Україні є дух боротьби українського народу, потужність армії і з нами Господь
Війни виграють на полі бою! І саме цей непереможний дух кожного військового – це якраз забезпечить нам перевагу на дипломатичному фронті. Тепер не путін буде диктувати нам умови. Так, ми розуміємо, що він небезпечний, бо він слабне. Сильний спротив України і політика санкцій діють. На путіна і всю його кліку чекає міжнародний трибунал.
Власне, про економічний тиск на росію: чи є ефект санкцій? Чи потрібні ще більші і ще жорсткіші санкції проти агресора?
Є ефект, але санкції потрібні ще жорсткіші. Дуже багато грошей було вкладено в путінський режим, аби він модернізував зброю. Тому санкції проти агресора дуже потрібні. При цім варто розуміти, що санкції не мають швидкого ефекту – потрібен час. Так, санкції розвалять російську економіку, але знову ж таки на це потрібен час. Нові санкції потрібні і вони мають бути ще більші й більші. Потрібно економічно заганяти путінський режим. Є ще персональні санкції, аби оточення путіна почало думати над зміною режиму. 
Ти особисто віриш у перемовини України та росії чи винятково у наших бійців? І наскільки ефективним є багатосторонній формат перемовин? Серед країн-посередників у перемовинах між Україною і росією називають Туреччину та Ізраїль. Швейцарія також зголосилася. На твою думку, буде ефект від цього?
Ще раз зазначу: війни виграють на полі бою. Але перемовини також потрібні, зокрема і для «зелених» коридорів, гуманітарної допомоги.
Міжнародний трибунал над путіним і його режимом буде?
Так, буде. І нам потрібна воєнна перемога.
Чому Україні є важливим вступ у НАТО?
Коли Україна переможе, а в цьому я не сумніваюся, то ми будемо думати, щоб зробити відчинені двері для НАТО – щоб посилити НАТО. Зараз Збройні Сили Україні показують свою міць на всі 100%. Українці дуже сміливі! За всіма критеріями ми обігнали всі стандарти. Ми свідомі, що Україні потрібне членство в НАТО.
Наскільки ефективними є багатотисячні акції на підтримку України на вулицях тих чи інших країн?
Вони є неймовірно ефективними. І це мають бути безстрокові кампанії до перемоги України! Чому? Бо західні демократичні суспільства орієнтуються на запит своїх громадян виборців. Мені одна з конгресменок сказала, що вона зі штату у США, який завше дуже миролюбний, але коли вони побачили ті звірства, що відбувається в Україні, то її виборчі почали «бомбити» листами, чому Пентагон не дає Україні винищувачі, що смілим українським воїнам потрібна допомога. Тому чим більше таких акцій у світі, тим важливо це для України. У США слідкують, як американське суспільство реагує на події в Україні. І вони змушені враховувати запит суспільства.
До світу потрібно стукати, стукати щодня. І багатотисячні акції на підтримку України дуже важливі також. Це в інтересах заходу допомогти нам перемогти!
Щодня чуємо меседжі про потребу закриття неба. Втім, і НАТО, і США непохитні і не поступаються. Світ Україну не почує?
Є механізми закриття неба, посиливши Україну тим озброєнням, яке нам потрібно. До світу потрібно стукати, стукати щодня. І багатотисячні акції на підтримку України дуже важливі також. Це в інтересах заходу допомогти нам перемогти! Нам потрібна лише перемога. Перемога це повне відновлення територіальної цілісності і суверенітету, це покарання Путіна, це репарації і гроші на відбудову країни. Переможемо і відбудуємо країну. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7685 / 1.63MB / SQL:{query_count}