Хабарі на кордонах

Найчастіше прикордонникам пропонували гроші за відмову від встановлення додатку «Вдома» чи без проходження самоізоляції

Як повідомили у Держприкордонслужбі України, таких випадків з початку року виявлено близько 500. «Також зафіксовано понад 200 спроб пропонування співробітникам Держприкордонслужби хабарів за пропуск через кордон без негативного ПЛР-тесту або страхового медичного сертифіката, який покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19. Здебільшого такі правопорушення мали місце в пунктах пропуску на кордоні з країнами Європейського Союзу та Республіки Білорусь», – зазначено в повідомленні.
Крім того, від початку року задокументовано майже тисячу спроб підкупу охоронців кордону. «Загальна сума запропонованих правоохоронцям коштів склала 1,5 млн гривень у національній та іноземній валюті. Варто зазначити, що цей показник в порівнянні з минулорічним зріс більш як на 60 відсотків. Впродовж дев’яти місяців минулого року зафіксовано 380 спроб підкупити прикордонників, сума запропонованих хабарів тоді склала 800 тисяч гривень», – йдеться в повідомленні.
Також майже щоденно фіксуються пропозиції неправомірної вигоди прикордонникам в контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування на Донбасі та на адміністративній межі з анексованим Кримом, додали в ДПСУ. За даними Держприкордонслужби, за отримання та надання хабарів, судами притягнуто до відповідальності 40 осіб. Обвинувальні вироки отримали 21 прикордонник та 19 цивільних.
Тим часом підконтрольна Російській Федерації (РФ) окупаційна адміністрація в окремих районах Луганської області України з 10 жовтня блокує роботу КПВВ у Станиці Луганській. «Це робиться виключно з пропагандистських міркувань і суттєво погіршує гуманітарну ситуацію, потреби людей свідомо ігноруються», - йдеться в повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ). Зазначається, що окупанти здійснюють пропуск людей, які прямують з ТОТ до контрольованих урядом України регіонів, лише за наявності реєстрації на підконтрольній території. Пропуск зареєстрованих у тимчасово окупованих районах фактично здійснюється лише у разі смерті родичів на підконтрольній території України та якщо особа прямує на лікування. «Мінреінтеграції розцінює такі дії, як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на мешканців тимчасово окупованої території, порушення міжнародно-гуманітарного права та свобод громадян», - йдеться в повідомленні.
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков нагадав, що окупаційний режим РФ уже блокував КПВВ через те, що діти з ТОТ проявили активність під час вступної кампанії на вільній території України. Також з листопада минулого року блокується робота КПВВ у Щасті, де було створено режимну та сервісну зони, щоб громадяни, які перетинають лінію дотику, могли отримати банківські, адміністративні послуги. За словами Резнікова цього разу причиною блокування теж стало відкриття багатофункціональної сервісної зони на КПВВ у Станиці Луганській, яке заплановане до кінця року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8658 / 1.55MB / SQL:{query_count}