Вугільні ТЕС стали причиною смертей тисяч людей

Серед найбільш постраждалих регіонів – Львівщина

У 2019 році викиди українських вугільних теплоелектростанцій (ТЕС), ймовірно, призвели до смерті 2 690 осіб в Україні та 1 315 осіб в державах Європейського Союзу. Як повідомляє Економічна правда, про це йдеться в результатах дослідження «Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров’я населення» від дослідницької організації Center for Research on Energy and Clean Air, яке проводилося із застосуванням комп’ютерних моделей і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.
За оцінками авторів дослідження, у 2019 році вісім з 20 українських вугільних ТЕС перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту і зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні та сусідніх державах.
Серед найбільш постраждалих регіонів країни – Донецька, Київська, Дніпропетровська та Львівська області. В них забруднення спричинило близько 430, 410, 280 і 230 смертей у 2019 році відповідно. Серед країн ЄС найбільшу шкоду від викидів українських вугільних ТЕС відчувають Румунія і Польща, які у 2019 році, згідно з дослідженням, втратили через забруднення 534 і 325 життів відповідно.
Крім цього, в досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов’язаних зі супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності та зниженням рівня добробуту, становила 3,2 млрд євро. Інші наслідки для здоров’я від викидів вугільних електростанцій в 2019 році – 6,8 тис. дітей, хворих на бронхіт; 68 тис. днів з симптомами астми та бронхіту в дітей; 3 тис. госпіталізацій; 800 тис. втрачених робочих днів і 5,3 млн лікарняних днів; 400 пологів з малою масою тіла новонароджених і 2,1 тис. нових випадків хронічного бронхіту в дорослих.
В Україні розташований один з найбільш забруднювальних парків вугільних електростанцій у світі. Згідно зі звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 і зольного пилу в Європі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, через забруднення атмосферного повітря в Україні щорічно втрачається 2 538 років життя людей (з урахуванням інвалідності) на 100 тис. осіб – це найвищий показник в Європі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8449 / 1.54MB / SQL:{query_count}