Віртуальні мільярдери

Українські чиновники та депутати задекларували біткоїнів на 75 мільярдів гривень

Цього року 652 українських чиновники та депутати задекларували криптовалюту – в їхніх податкових деклараціях зазначено 46 351 біткоїн, що в грошовому еквіваленті становить майже 75 млрд грн. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними OpenDataBot.
«Найбільше власників біткоїнів працюють в місцевих радах, Міноборони та поліції. Найбільше записав у декларації один з депутатів міської ради Дніпра – 18 тис. біткоїнів (в еквіваленті це більше ніж 1 млрд USD», – зазначено в повідомленні. Криптовалюта в Україні досі не має правового статусу. Дослідити її походження і будь-які фінансові операції – неможливо.
Хоча перший крок до легалізації ринку цифрових валют в Україні вже зроблено - в грудні минулого року Верховна Рада в першому читанні проголосувала за проєкт закону «Про віртуальні активи». «Експерти оцінюють обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько 150-200 млн USD на день, а капіталізація віртуальних активів становить більше 2 млрд USD. Але, на жаль, уся ця галузь перебуває цілковито в «тіні», – розповів тоді в залі парламенту Олексій Жмеренецький, голова парламентського підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій і публічних даних.
Криптовалюта – тип цифрових грошей, що ґрунтується на технології криптографії, тобто шифруванні даних. Від класичної валюти її відрізняє те, що вона існує лише у віртуальному просторі та не має вираження у паперових банкнотах або металічних монетах. На відміну від звичайних грошей, криптовалюту не випускає центральний банк певної держави. Її створюють за допомогою майнінґу – рішення криптографічних задач на комп’ютерному обладнанні (від англ. mining – видобуток корисних копалин). Чим потужніша техніка, тим більше криптовалюти можна «видобути».
Щоб процес майнінґу був максимально ефективним, майнери об’єднують велику кількість відеокарт та інших комп’ютерних комплектуючих. Таке обладнання і має назву майнінґова ферма. Також варто зазначити, що, крім bitcoin, існують й інші криптовалюти, зокрема, ethereum і litecoin.
В Україні справжній був на криптовалюти розпочалася 2014 року, коли створили громадську організацію Bitcoin Foundation Ukraine (BFU), що мала на меті поширення, розвиток і дослідження bitcoin та інших віртуальних валют. Приблизно в цей же час почали з’являтися перші компанії й аґенції, які пропонували фізичний обмін криптовалют на готівку, а також здійснення грошових віртуальних операцій. Крім цього, з’явилося багато фірм, які пропонували встановлення або оренду потужностей для мining-farm. Проте досі ринок криптовалют в Україні існує тільки де-факто, де-юре його немає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8990 / 1.54MB / SQL:{query_count}