COVID-19 та олігархи

Зеленський звернувся по допомогу до найбагатших людей України. Допомагати погодилися не всі…

У понеділок, 16 березня, президент України зібрав олігархів та великих  бізнесменів у Офісі президента України (ОПУ) на термінову зустріч. Як зазначили в пресслужбі глави держави, мовилося про допомогу великого бізнесу в боротьбі з поширенням коронавірусу. Зокрема, про допомогу із закупівлею та постачанням великих партій тестів, необхідного медичного обладнання, захисних та дезінфекційних засобів.
Сам глава держави повідомив у ефірі телеканалу ICTV, що попросив у олігархів 12 млрд грн. «Я говорив із ними дуже відверто. Я сказав, що ця країна вас годувала довгий час. Прийшов час вам допомогти країні», – сказав Володимир Зеленський.
«Ми домовилися з Китаєм, вдячні їм, вдячні окремо главі компанії Alibaba Group Джеку Ма – він нам допоміг, профінансувавши 80 мільйонів доларів. І завдяки йому і пану Ярославському – теж хочемо йому подякувати – в суботу очікуємо прибуття швидких тестів в Україну», – цитує главу держави його пресслужба. Володимир Зеленський уточнив, що тестів вистачить на мільйон людей.
Загалом на зустрічі були присутні 15 бізнесменів, зокрема Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Олександр Ярославський, Сергій Тігіпко, Владислав Чечоткін, В’ячеслав Клімов, Андрій Веревський, Віталій Гайдук, Ігор Воронов. Учасники домовилися створити спеціальний фонд, із якого фінансуватимуть необхідні під час епідемії коронавірусу проєкти. «Крім грошей, будемо допомагати людьми, ресурсами, логістикою, досвідом», – написав у фейсбуці одеський бізнесмен, співвласник компанії ТІС Андрій Ставніцер. З його слів, насамперед лікарням потрібні апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ). «Із цим усе погано, лікарні катастрофічно не готові. І тести потрібні двох типів – експрес і ПЛР. Із тестами питання більш-менш вирішили. В суботу приїде перший мільйон експрес-тестів, зі слів президента, їх передадуть на передову», – повідомив бізнесмен.
І розповів, що знайти апарати ШВЛ зараз на ринку дуже складно. «Ми вже купили для Одеської інфекційної лікарні два апарати ШВЛ, але потрібно ще. Їх неможливо знайти. Якщо маєте інформацію, хто продає, будь ласка, напишіть!» – закликав Андрій Ставніцер.
Водночас головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, посилаючись на одного з учасників зустрічі (прізвища його він не назвав), повідомив у фейсбуці, що Володимир Зеленський попросив, аби кожен підприємець узяв на себе певні зобов’язання. Але прохання президента для декого виявилося порожнім звуком. «Більшість присутніх сказали, що беруть на себе певні зобов’язання. Але були й ті, які сказали, що допомогти не зможуть. Це, на мій подив, були деякі компанії з «нової економіки» – деякі гіганти інтернет-торгівлі, фармацевтики», – процитував Юрій Бутусов співрозмовника.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8124 / 1.54MB / SQL:{query_count}