За кордон із дитиною: що варто знати і які документи знадобляться?

Докладне роз’яснення від Державної прикордонної служби на прикладі трьох випадків

Якщо двоє батьків збираються перетнути кордон із неповнолітньою дитиною, потрібно мати при собі паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, проїзний документ дитини, який видають дітям віком до 18 років або якщо дитина вписана в закордонний паспорт одного з батьків та перебуває у його супроводі.
«Якщо ж перетинати кордон у супроводі одного із батьків або інших осіб, уповноважених одним із батьків, дітям, які не досягли 16-річного віку, треба мати нотаріально посвідчену згоду другого з батьків (потрібно вказати державу, яку плануєте відвідати, і час перебування в ній)», – зазначає Роман Стахів, старший офіцер сектору з питань взаємодії зі ЗМІ Західного регіонального управління Державної прикордонної служби.
Нотаріально посвідченої згоди другого з батьків не потрібно:
– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який/яка відсутній у пункті пропуску;
– якщо в дитини в документі є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
– у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:  свідоцтва про смерть другого з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, рішення суду про визнання другого з батьків відсутнім безвісти, рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним, рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем.
– у разі тимчасового виїзду з України терміном до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування;
– у разі тимчасового виїзду з України терміном до одного місяця та більше дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє.
«Якщо ж батьки розлучені, на кордоні один із них повинен мати нотаріально посвідчену згоду чоловіка чи дружини на виїзд дитини разом із вами (потрібно вказати державу, яку плануєте відвідати, та час перебування в ній). Та рішення суду або висновок органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини. Термін поїздки може тривати один місяць. Якщо в колишнього партнера є борг із аліментів, ваше перебування за кордоном може бути тривалішим», – каже Роман Стахів.
Якщо ви плануєте поїхати з дітьми за кордон, можна попередньо уточнити інформацію за тел.: 0 800 218 808 або  +3 8 (044) 527-63-63 чи зателефонувати на номер 15-98.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8106 / 1.55MB / SQL:{query_count}