Замість парку – підозра

Антикорупційні прокурори вручили міському голові Львова Андрієві Садовому підозру у зловживанні владою під час продажу земельної ділянки під індустріальний парк у Рясному-2

фото: slovoidilo.ua, facebook.com.andriy.sadovyi
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у четвер, 21 листопада, вручила офіційну підозру Андрієві Садовому у зловживанні службовим становищем. Мовиться про події 2015 року. Тоді міська влада виділила земельну ділянку в Рясному-2 під будівництво індустріального парку. Будівництво мала розпочати в 2016-ому нідерландська компанія СTP. Але нічого так і не почалося через відкриття кримінального провадження Генпрокуратурою під керівництвом ще Юрія Луценка. В листопаді 2016 року у Львівській обласній раді правоохоронці проводили обшуки в цій справі. Причиною стала начебто занижена ціна земельної ділянки під індустріальний парк. Як заявляв тодішній Генпрокурор Юрій Луценко, нормативно-грошова оцінка цієї землі становила 140 млн грн, але вже через кілька місяців за особистим підписом Садового ділянку продали за 52 млн грн.

Позиція Садового

Зрештою, інформаційний галас потроху спадав, але будівництво так і не могло розпочатися. І от зараз САП раптом надала цій справі нового поштовху. Першим про вручення йому підозри 21 листопада повідомив сам міський голова Львова. “Буквально після 10-ої години я мав розмову з прокурорами Холодницького. Після довгої розмови мені вручили підозру. Мовиться про CTP. У 2015 році ми публічно та відкрито провели інвестиційний конкурс, залучили компанію CTP для будівництва індустріального парку. В бюджет міста надійшло 54 мільйони гривень. Паралельно з тим почався процес блокування початку цієї роботи – державні органи влади, прокуратура приїжджали, робили допити, обшуки були в багатьох. Я думав, що прийдуть колись і вибачаться, бо компанія за ці роки збудувала вже індустріальні парки в Румунії, Чехії і далі будує. Цей парк у нас заморожений зараз. Була трава, де корови паслись, сьогодні ця територія очікує на початок робіт. Там планували створити три тисячі нових робочих місць. Напевно, я отримав такий подарунок на день святого Михаїла. Таке буває, такі реалії нашого життя. Мабуть, буде суд і стоятиме питання застави. Ми будемо боротися і перемагати”, – заявив Андрій Садовий під час сесії міської ради.

Що кажуть у прокуратурі

І тільки через кілька годин після цієї заявив у САП таки підтвердили вручення підозри. При цьому в повідомленні пресслужби антикорупційної прокуратури мовилося про підозру посадових осіб Львівської міської ради і окремо не згадувалося прізвище Садовий.
У 2015 році ми публічно та відкрито провели інвестиційний конкурс, залучили компанію CTP для будівництва індустріального парку. Планували створити три тисячі робочих місць” (Андрій Садовий)
“21 листопада 2019 року прокурорами САП повідомлено про підозру посадових осіб Львівської міської ради, зловживання яких під час операцій із земельними ділянками, що розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень.
У 2015 році до правоохоронних органів звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі.
Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.
Зловживання під час операцій із земельними ділянками завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень” (САП)
Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області як земля сільськогосподарського призначення. Наразі посадовцям інкриміноване вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, тобто організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам. Одразу після вручення підозр прокурорами САП вручене клопотання про обрання вказаним особам запобіжних заходів”, – провідомила пресслужба антикорупційної прокуратури на своїй сторінці у фейсбуці.
«Земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області як земля сільськогосподарського призначення” (САП)
Запобіжний захід Садовому має обрати Вищий антикорупційний суд. На момент здачі цього номера “Львівської Пошти” до друку ще не було відомо, коли саме відбудеться судове засідання із обрання запобіжного заходу міському голові Львова. Водночас деякі ЗМІ, посилаючись на речницю САП Ольгу Посталюк, повідомляли, що антикорупційні прокурори проситимуть для Садового як запобіжний захід грошову заставу в розмірі 50 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7958 / 1.58MB / SQL:{query_count}