ЗеОбіцянки

Що встиг зробити Володимир Зеленський за пів року на президентському посту

Ще як кандидат у президенти України і вже на найвищому державному посту Володимир Зеленський переважно уникав спілкування з представниками ЗМІ. Під час виборчої кампанії експерти наголошували на тому, що команда Зеленського використовує технологію «дзеркального кандидата», тобто сам кандидат мовчав, а виборці самі для себе створювали його бажаний образ.
Після інавгурації команда Зеленського попри обіцянки довго зволікала з організацією великої пресконференції гаранта. Зрештою, 10 жовтня відбувся так званий пресмарафон президента у Kyiv Food Market – гастропросторі, який розташований у будівлі колишнього столичного заводу «Арсенал». Формат, реалізований Офісом президента, коли Зеленський аж 14 годин спілкувався із журналістами, при цьому останні групами по 7-10 осіб сідали до нього за стіл та ставили питання, лише вчергове довів, що нинішня владна команда за формою приховує зміст. Президент поставив рекорд щодо часу спілкування з пресою, але при цьому сварився із журналістами, заговорював важливі речі, а інколи відповідав питаннями на питання журналістів. Все це також виглядало суто політичною технологією: основним завданням було показати, що президент може витримати спілкування з пресою, що він «свій хлопець» для різних груп його виборців, що він емоційний і начебто щирий, але те, що суспільство так і не отримало за 14 годин пресмарафону відповідей на важливі питання, організаторів такого формату спілкування не хвилювало.
Попри це все, Зеленський встиг нароздавати українцям найрізноманітніших обіцянок. Зрештою, не потрібно забувати про його програму як кандидата в президенти, хоч там і мало конкретики. Після перемоги на виборах Зеленський мав би чітко пояснити, як збирається реалізовувати цю програму.
20 листопада виповнилося вже пів року з моменту інавгурації президента Зеленського. І аналітики порталу Слово і Діло, які традиційно стежать за виконанням політиками їхніх публічних обіцянок, підготували інфографіку щодо того, як свої обіцянки на президентському посту виконує Володимир Зеленський. Автори цієї інфографіки нарахували 24 виконаних і 18 вже провалених обіцянок Зеленського за шість місяців його президентства. Звичайно, кожен читач може зробити свої висновки: хтось може згадати й інші обіцянки, хтось по-іншому інтерпретувати виконання згаданих.
Тим часом соціологи у листопаді повідомляли хоч і про незначне, але падіння суспільної довіри до президента. Поки що він може не перейматися, адже ще має величезний запас. Однак, зробивши ставку на виборах на те, щоб сподобатися всім і одразу, Зеленський та його оточення самі себе загнали в складну ситуацію. Що більше часу минатиме від виборів, то гостріше і по-різному протилежні за поглядами групи його виборців можуть сприймати те чи те рішення влади. Щораз нові скандали, в які потрапляють «слуги народу», позначатимуться на рейтингах президента. Саме він, хоче того чи ні, відповідальний за всіх нардепів своєї парламентської фракції та всіх призначених чиновників. Адже вони стали владою виключно через бренд «Зеленський».
Також потрібно звернути увагу на те, що одна із головних тем, які використовувала і використовує команда Зеленського, це начебто можливість швидко досягти миру на Донбасі через домовленості з господарем Кремля Путіним. І власне від того, що ми дізнаємося після перемовин лідерів країн «Нормандської четвірки», запланованих на 9 грудня, або після провалу цих перемовин залежатиме рівень підтримки Зеленського в українському суспільстві. Поки український президент виконував більшість забаганок Путіна лише для того, щоби «нормандський саміт» відбувся. На настрої активної частини суспільства, яка насторожена ймовірним шляхом до капітуляції, нинішня влада поки не зважає. Але коли дійде до ухвалення слизьких рішень, як-от нова редакція закону про «особливий статус» Донбасу, влада вже змушена буде показати своє справжнє обличчя. Так само й за умови провалу перемовин із Путіним Зеленському і Ко вже не вдасться звинувачувати своїх попередників, що ті наживалися на війні, доведеться говорити правду.
«Відповідно до останніх результатів Центру Разумкова в листопаді, рейтинг довіри до Зеленського, тому що зараз ми не вимірюємо виборчий рейтинг, становив 68%. Ще донедавна було 70%, але все це в межах статистичної похибки. Тому я сказала б, що він поки тримається. Однак інші показники вже почали падати. Наприклад, чи йде Україна в правильному напрямку: ще два місяці тому 50% українців відповідали ствердно, а зараз – 37%. Майже стільки ж респондентів вважають навпаки. Очікувань теж стало менше. Тобто захвату в народу від того, що відбувається в Україні, вже немає, але терпіння ще залишилося. Очевидно, Зеленський особисто грає на публіку, і ця гра успішна. Людям подобається, як він тримається. Він шле меседж: «Я з народу. Я ваш». Багато українців йому вірять: наш хлопець, не якась там еліта. Людям подобаються навіть стусани, які він роздає деяким чиновникам. Або його реакція на відсутність води чи опалення. Проте важливі питання не вирішуються. Цілком можливо, що будь-які майбутні рішення щодо Донбасу суттєво знизять рейтинг Зеленського, тому що одній зі сторін це не сподобається. Якими б вони не були. І взагалі, українці ще не отримували серйозних платіжок за комунальні послуги. Поки ми платили тільки за пів місяця опалення. До того ж незрозуміло, як вплине на його рейтинг нещодавнє голосування за ринок землі. Подивимось», – каже директорка фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучерева Ірина Бекешкіна, повідомляє LIGA.net.

джерело: slovoidilo.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7584 / 1.58MB / SQL:{query_count}