Закордонний паспорт: що варто знати українцям

Роз’яснення від Державної міграційної служби України

Українці полюбляють мандрувати, тому Державна міграційна служба України розповіла, що варто знати про закордонний паспорт (ЗП). По-перше, громадянам потрібно знати, що закордонний паспорт оформляють навіть крихітним малюкам, щойно батьки отримали свідоцтво про народження дитини. По-друге, кожен громадянин України може мати одночасно два паспорти для виїзду за кордон. По-третє, для оформлення другого ЗП будь-яких доплат до адміністративного збору не передбачено.
По-четверте, до 16 років ЗП оформляється за заявою одного з батьків (усиновлювачів, опікунів), причому з 12 років – із обов’язковою присутністю дитини (для фотографування, отримання відцифрованих відбитків пальців). По-п’яте, після досягнення 14-річного віку ЗП оформляється виключно на підставі ID-картки (а не свідоцтва про народження). По-шосте, якщо батьки (або один із них) на момент народження дитини були іноземцями або особами без громадянства, для оформлення першого ЗП необхідно подати довідку про реєстрацію дитини громадянином України – (докладно про довідку за посиланням).
По-сьоме, після досягнення 16 років заява для оформлення ЗП подається особисто. По-восьме, термін оформлення ЗП визначається у робочих днях: 20 – звичайний і 7 – терміновий. Тобто не враховують два щотижневі вихідні та святкові дні. По-дев’яте, термін дії паспорта, виданого до 16-річного віку, складає 4 роки, а виданого пізніше – 10 років.
Закордонний паспорт можна оформити незалежно від зареєстрованого місця проживання:
– у будь-якому підрозділі ДМС;
– у ЦНАПах, що надають такі послуги, або центрах обслуговування «Паспортний сервіс» (перелік за посиланням). 
Докладно про вартість, необхідні документи та порядок оформлення ЗП – на сайті ДМС за посиланням
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8734 / 1.53MB / SQL:{query_count}